Mravence lze jednoduše zlikvidovat opravdu kdekoliv. Stačí si vybrat jeden z osvědčených lidových receptů

                   

Mravence na zahradě ne vždy vidíme rádi. A proč je tomu tak? S oblibou totiž obsazují místa, kde je nechceme. Například tam, kde rádi odpočíváme, takže nám znepříjemňují chvíle naší pohody a relaxace. A jako bonus se také starají o škodlivé mšice, které později dokážou velmi rychle likvidovat úrodu. Jde bohužel o hmyz značně odolný, takže je třeba při boji proti mravencům vsadit na ty správné prostředky.

Peroxid vodíku jako osvědčený prostředek

Pokud na své opečovávané zahradě najdete problematické mraveniště, můžete ho jednoduše zlikvidovat s pomocí peroxidu vodíku. Musíte ho však správně aplikovat. V jeho okolí vyhlubte několik asi 20 centimetrů dlouhých příkopů. Poté smíchejte peroxid vodíku s trochou vody a nalijte do nich tento roztok – zbytek pak vylijte i na samotné mraveniště. Uvidíte, že se nezvaní návštěvníci brzy odstěhují.

Hašené vápno na mravence

Chcete znát trik, který používali už naši dědové? Pak si jednoduše vezměte k ruce hašené vápno. A jak ho aplikovat? Není to těžké. Stačí ho totiž v tom správném množství rozhodit tam, kde se mravenci vyskytují a vy je tam jednoduše nechcete. A proč aplikovat právě hašené vápno? Jeho zápach je jim velmi nepříjemný, takže nebude trvat dlouho a ošetřeným plochám se vyhnou obloukem. A za pár dní se zcela odstěhují.

Ovšem to není jediné výhodné použití, které vápno na vaší zahradě má. Skvěle také snižuje kyselost půdy, což vám může pomoci k lepší úrodě. A jak ho aplikovat v tomto případě? Pokud vám jde o lepší úrodu, pak stačí záhonky před výsadbou rostlin jen lehce poprášit. V takové koncentraci je vápno pro rostliny zcela bezpečné.

iZdroj fotografie: Freepik

Jód a skořice na mravence

Posledním osvědčeným prostředkem je jód, ovšem kombinovaný se skořicí. O tomto koření se traduje, že s ním stačí jen poprášit místa, kde se mravenci vyskytují a ti se jim po chvíli jednoduše vyhnou. Ovšem někdy je třeba si vzít k ruce i jiného pomocníka, a tím je jód. Ovšem musíte ho použít v té správné koncentraci.

Budete potřebovat 10 ml jódu na 3 litry vody. Poté roztok přelijte do rozprašovače a postříkejte všechna místa, kde se musíte potýkat s mravenci. Aplikaci je nutné několikrát opakovat. Hodí se i jako postřik například na rám oken nebo na parapet. Umí totiž zabránit pronikání mravenců do domu.

Jak bojujete proti mravencům na zahradě vy?

Vyzkoušejte návod na to, jak dostat mravence ze svého obydlí
Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články