Krabice od bot nevyhazujte, jsou hotovým pokladem. Lze z nich během chvilky vyrobit praktický úložný box

                   

Úložného místa doma není nikdy dost, ovšem leckdy je mnohem důležitější uskladněné věci dobře zorganizovat. Pokud to totiž neuděláte, promění se i ta nejúhledněji vyskládaná skříň v nepěkný chaos. A co si tedy počít? Dobrým řešením jsou úložné boxy. Bohužel v obchodech stojí ty opravdu krásné mnohdy i stokoruny, a když jich potřebujete více, jde o opravdu výrazný zásah do rozpočtu. To však nemusí být pravda, stačí si vyrobit vlastní.

Praktický box z krabice od bot

I boxy, které pořídíte v obchodech, mají obvykle papírový základ. Ale proč kvůli hezkému potisku nebo několika nalepeným ozdobám platit o desítky korun víc, když je to úplně zbytečné? Podobného krasavce si totiž zvládnete doma vytvořit i sami. Budete k tomu potřebovat:

  • krabici od bot
  • zbytky látek
  • lepidlo
  • štětec
  • krajku
  • vatu (volitelně)
  • nůžky pravítko
iZdroj fotografie: iStock

Nejdříve si výšku nového boxu upravte tak, aby přesně zapadl do vaší skříně, poličky apod. – zkrátka všude tam kde chcete mít své věci pěkně uskladněné. Hrany lehce začistěte a zarovnejte. Nyní si změřte všechny vnější strany a jejich rozměry přeneste na zvolenou látku. Kreslete z rubu, aby nebyly pomocné čáry vidět a vždy nechte pár centimetrů navíc. Ty se budou hodit při přehýbaní a pěkném začišťování hran.

Látka dodá boxu jedinečný vzhled

Je jen na vás, jaký vzor a dekor zvolíte. A dokonce ani všechny strany boxu nemusí být stejné, snadno tak využijete i nejrůznější zbytky látek. Přečnívající části přehněte přes rohy a vrchní stranu uhlaďte. Nebudete tak muset vůbec nic začišťovat. A velmi podobně postupujte i při vykládání vnitřní strany boxu. Abyste ho však posílili, bude lepší, když si naměřené rozměry nejdříve vystřihnete z jiného kartonu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ten oblepte látkou a teprve tyto díly přilepte ke dnu a stěnám budoucího úložného boxu. Vše bude vypadat mnohem lépe, a navíc získáte výrobek s mnohem větší a delší výdrží a použitelností. A jak udělat víko na vašeho nového pomocníka? Můžete ho samozřejmě jen obyčejně polepit látkou, ale pokud mu chcete dodat luxusnější vzhled, nejdříve na něj nalepte vatu a teprve poté látku. Výrobek tak bude vypadat opravdu profesionálně.

Závěrečné dozdobení úložného boxu

Samozřejmě pokud víko boxu vyztužíte vatou, počítej s tím, že takové krabice už na sebe nepůjdou stohovat. Pokud to však není vaším úmyslem, klidně jděte do toho. Na závěr dolaďte hrany tak, že je oblepíte krajkou nebo třeba stuhou. Tím ukryjete všechny nerovnosti a jak bonus svému boxu dodáte opravdu jedinečný vzhled. Použít můžete i různé drobné ozdoby a jiné dekorace. Fantazii se v tomto ohledu meze nekladou.

Také krabice od bot obvykle vyhazujete anebo jim dáváte nový život třeba právě v podobě boxů?

Celý postup najdete tady i s mnoha dalšími tipy pro výrobu tohoto nápadu
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články