Jaké stromy je nejlepší zasadit poblíž domu, aby byla rodina v pohodě

                   

Možná jste nevěděli, že vhodné stromy a keře pro svůj pozemek nemusíte vybírat pouze podle běžných kritérií, kterými jsou zejména:

  • vzhled, včetně rozměrů
  • odolnost vůči povětrnostním vlivům
  • vhodná půda
  • vhodné podnebí, a
  • složitost údržby.

Některé keře i stromy totiž mají podle tradice pozitivní vliv na lidi ve svém okolí, na jejich psychiku a celkovou spokojenost. Zkuste si tedy vybrat některé z níže uvedených druhů a uvidíte, jestli se po jejich vysazení váš život změní k lepšímu.

Růže šípková

Jedná se o nádherně kvetoucí a voňavý keř, který bývá na podzim obsypán šípky. Daří se mu v suché půdě a potřebuje hodně slunečního svitu.

Tradice říká, že se jedná o velice pozitivní dřevinu, která přináší štěstí, lásku i pracovní úspěchy. Šípkové růže vysazené u domu mají chránit manželské štěstí,

Třešeň

Velkou výhodou třešně je, že je velice nenáročná na péči, a to po celý rok. Navíc nádherně kvete a pokud je příznivé počasí a úrodu nenapadnou škůdci, tedy hmyz a ptáci, obvykle mívá velké množství vynikajících plodů.

Již v dřívějších dobách se doporučovalo vysadit třešně, pokud jste toužili po bohatství a plodnosti.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Strom akácie

V Evropě sice akácie nepatří mezi původní druhy, ale jejich obliba roste a na jihu se daří zejména australským druhům. Potřebují hodně slunce a pokud jde o místo výsadby, ideální je blízkost vody. Krásné jsou zejména ty druhy, které mají květy uspořádaný do tvaru koulí.

Akácie je strom plodnosti, pěstovaly ho zejména ženy, které toužily po velké rodině. Působí také dobrou náladu a do domu přináší radost.

Jalovec

Jalovec je okrasný keř, který potřebuje hodně slunce a velice dobře snáší jak půdu, která není příliš bohatá na živiny, tak také sucho. Je znám pro své plody, kterým se říká jalovčinky a které se používají zejména v potravinářství jako koření.

Podle dávných tradic sloužil jalovec jako ochránce obydlí a jeho obyvatel před zlými duchy a působením negativní energie. Podle legendy přispíval také ke zklidnění emocí, protože zapálená větvička údajně dokázala zastavit hádky.  

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články