Jediný správný způsob praní péřové bundy a kabátů v pračce, aby se nezničily. Ušetří tisíce za čistírnu

                   

Při začátku zimy nebo napadání sněhu se musíme pořádně obléknout. Nejběžnějším zimním svrchním oblečením je péřová bunda. Abyste během zimního období nezůstali bez teplého svrchního oblečení, doporučujeme vám přečíst si pravidla správného praní, sušení a přípravy na použití péřových bund. U tohoto produktu je totiž poměrně lehké ho zničit, aniž byste chtěli.

Začínáme

Nejprve si přečtěte pokyny na péřové bundě, která označuje, zda je vůbec povoleno praní v pračce. Pokud ne, omezte se na praní v ruce, abyste ušetřili své oblečení a ochránili ho před poškozením. Pokud je povoleno praní v pračce, musíte si koupit dvě speciální věci, které budete nutně potřebovat. Bez nich budete péřovou bundu prát správně jen těžko. Pořiďte si:

  • alespoň 5 tenisových míčků,
  • speciální prostředek na praní bund, protože běžný prací prášek zanechá na látce skvrny.

Nejšpinavější místa ošetřete speciálním čisticím prostředkem, abyste lépe odstranili nečistoty. Vyjměte z kapes vše, co by tam mohlo zůstat, zapněte knoflíky a zipy a zalepte suché zipy, pokud na bundě jsou. Poté otočte bundu naruby. Až poté můžete skutečně začít se samotným praním.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Režim praní, který je nejlepší pro péřovou bundu

Na pračce můžete mít speciální režim pro praní péřové bundy. Obecně byste měli volit režim jemného praní. Je také důležité, aby voda nebyla teplejší než 30 stupňů a nezapomeňte na máchání a ždímání, protože vymáchat péřovou bundu není jednoduché. Chcete-li zabránit sražení výplně v péřové bundě, vypněte tyto funkce během praní. A nezapomeňte do pračky přidat tenisové míčky, které udrží výplň bundy tam, kde by zůstat měla.

Správné sušení je stejně klíčové

Před zavěšením péřové bundy rozepněte knoflíky a zipy, vytáhněte kapsy a vyhlaďte bundu rukama. Zavěste ji na věšák a nechte ji, aby sama vykapala a uschla. Nepokoušejte se urychlit sušení použitím fénu na vlasy nebo položením bundy na topení! Bunda musí uschnout zcela přirozeně.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články