K bělení oblečení je možné použít i levné domácí metody

                   

Mnoho hospodyněk používá k bělení oblečení speciální prostředky, které jsou k dostání v drogériích. Ty jsou však často předražené a plné chemikálií. My vám nyní přinášíme několik jednoduchých tipů, jak oděv vybělit levně a stejně tak účinně. Inspirujte se.

Šetrné bělící metody, které vás nebudou stát ani korunu navíc

Vyzkoušejte následující tipy, které vaše bílé oblečení znovu rozzáří:

  • Bělení pomocí aspirinu: mnoho rodin má v domácí lékárničce k dostání obyčejný aspirin na bolesti hlavy. Právě ten je vhodný použít, pokud chcete dodat svým světlým tričkům, košilím a halenkám zase pěkný vzhled. K vybělení použijte 6 až 7 tablet aspirinu a ty rozpusťte v deseti litrech teplé vody. Poté do roztoku oblečení namočte a nechte působit alespoň 12 hodin. Kyselina salicylová obsažená v aspirinu skvěle pomůže k rozzáření bílé barvy.
  • Zázračný citron: citronová šťáva také pomůže s bělením zašedlého oblečení. Postačí ji přidat do teplé vody společně s dužinou a oděvy nechat máčet několik hodin. Následně je vhodné ještě prádlo klasicky vyprat v pračce.
  • Změkčující a bělící soda bikarbona: již od nepaměti naše babičky používaly na bělení prádla i klasickou jedlou sodu. Opět můžete prádlo namočit do lavoru s vodou a trochou jedlé sody, nechat působit přes noc a pak vyprat. Možností je i nasypat sodu přímo do bubnu pračky.
  • Kypřící prášek nejen na pečení: podobným způsobem, jako soda, působí kypřící prášek do pečiva. Také má skvělé bělící vlastnosti.
iZdroj obrázku: Pixabay.com

Vyzkoušejte vinný ocet

Pokud budete chtít aplikovat na bělení prádla další metodu, nemusíte chodit daleko. Stačí se podívat do kuchyňských zásob. V případě, že objevíte vinný ocet, podaří se vám oblečení rovněž perfektně vybělit. Do lavoru si natočte dva litry teplejší vody a vlijte do ní asi šest lžic vinného octa. V roztoku prádlo máčejte co nejdéle. Následně oblečení vyperte standardním způsobem v pračce.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články