K originální zahradní dekoraci stačí jen silonky a beton. Všichni sousedé budou nevídaný nápad obdivovat

                   

Kreativní lidé dokážou vyrobit něco krásného opravdu z čehokoliv, co najdou ve svém okolí. Takže pokud doma najdete silonky a nějaký ten kyblík betonu, můžete se mezi ně směle zařadit. Poradíme vám, jak si jen z těchto dvou zdánlivě obyčejných prvků vyrobit dekoraci, kterou vám budou všichni sousedé zaručeně závidět. Ukážeme vám její výrobu i závěrečné tipy pro to, aby nakonec i dobře vypadala.

Je třeba začít šikovnou úpravou silonek

Odstřihněte z nich nohavice. Budete potřebovat tři, protože následně se získaný materiál splétá do copu. Nakonec je svažte k sobě, jako kdybyste chtěli právě se splétáním začít. Na chvíli je odložte a pokračujte namícháním betonové směsi. Je to jednoduché. Stačí smíchat suchý cement s pískem v poměru 1:2 a přidat potřebné množství vody. Kaše musí být tak akorát hustá, tedy raději více, než méně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Naštěstí není těžké tento poměr trefit, navíc vše najdete uvedeno i na obalu od cementu. A co si počít dál? Betonem vycpěte předem připravené punčochy. Nepůjde ho tam jednoduše nalít, spíše se spolehněte na ruční práci. I když vám to pár minut zabere, nezoufejte, protože výsledek bude opravdu stát za to. Na vycpávání doporučujeme si vzít rukavice, cement totiž vysušuje ruce a navíc se velmi špatně drhne.

Zapleťte cop a vše upravte do finální podoby

Nakonec zapleťte cop. Pokud chcete, aby byl výsledkem třeba obal na květináč, pak zaplétejte na rovné podložce. A nyní už jen zbývá zamaskovat texturu silonek. Pro tento účel rozmíchejte cement s vodou tak, aby jeho finální konzistence připomínala zakysanou smetanu. Vezměte si štětec a na cop směs nanášejte rovnoměrně tak dlouho, dokud nezmizí i poslední stopy silonek. Štětec doporučujeme vždy široký.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jedině ten totiž dokáže nabrat adekvátní množství betonové směsi a rychle a rovnoměrně s ní silonky zamaskovat. A teď už zbývá jen počkat, až váš výtvor zaschne a bude připraven k použití. Samozřejmě ho předtím naaranžujte do žádoucího tvaru a v případě potřeby štětcem opravte všechny nedokonalosti. Budou stačit pouhé tři dny k tomu, aby cementové cůpky dokonale uschly. A co si s nimi počít pak?

Cementový nátěr zopakujte ještě jednou

Aby vypadaly dokonale, poroste je čistou vodou z rozprašovače a ještě jednou vše natřete naředěným cementem. Nechte zaschnout. Nakonec ještě doporučujeme vše natřít libovolným prostředkem, který beton ochrání před vlivem okolních podmínek pěkně do hloubky. V hobbymarketu vám určitě poradí. Gratulujeme. Vaše nová dekorace je hotová a můžete ji směle umístit na zahradu. Udělá tam pořádnou parádu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články