Kombinace cementu a plastového sáčku. Vznikne originální květináče do bytu i na zahradu

                   

Cement je univerzálním materiálem jak pro muže, tak i pro ženy. Díky němu mohou ženy podpořit svou kreativitu a vytvořit z něj několik originálních kousků do domácnost. Například květináče. Pokud máte rádi různé domácí projekty, jež můžete u sebe doma s hrdostí vystavovat, pak se vám následující nápady na květináče z cementu a plastového pytlíku budou rozhodně zamlouvat. Vypadají skvěle a výborně se hodí jak do bytu, tak na zahradu

Co budete potřebovat?

Na přípavu cementových květináčů budete potřebovat následující nástroje:

  • Cementovou směs
  • Plastové sáčky
  • Uříznuté plastové láhve
  • Písek

Jak postupovat při výrobě domácích květináčů?

Kroky jsou naprosto jednoduché. Nejdříve je potřebovat připravit si cementovou směs. Nespotřebujte ji všechnu, ještě ji budete potřebovat.

iZdroj fotografie: Dreamstock

Vložte ji do plastového sáčku a doprostřed směsi umístěte plastovou láhev naplněnou pískem. Nyní přidejte další část cementové směsi hezky kolem plastové láhve.

iZdroj fotografie: Dreamstock

Dejte si pozor, abyste od okraje plastové láhve nechali zhruba jeden centimetr volný.

iZdroj fotografie: Dreamstock

Buďte trpěliví

Plastový sáček nahoře uvažte a omotejte provázek kolem láhve. Takto připravený základ nechte ležet, dokud cement neztvrdne.

iZdroj fotografie: Dreamstock

Takových květináčů si můžete připravit hned několik, záleží pouze na vás. Jakmile uplyne potřebná doba, odstraňte plastové sáčky i lahev. Aby se vám kus plastu lépe vyndaval, nebojte okraje cementu navlhčit.

Zdobení

Chcete-li, aby byly takto připravené květináče estetické a zapadaly do vašeho interiéru, natřete je bílou barvou a poté vymalujte nebo ozdobte dle vlastního vkusu.

iZdroj fotografie: Dreamstock

Jakmile budete hotovi a všechna barva bude zaschnutá, stačí už jen přidat hlínu a zasadit květiny.

iZdroj fotografie: Dreamstock

Nezapomínejte, že dokud je cement ještě měkký, můžete si vytvořit tvar květináče, jaký jen chcete. Vše záleží na vaší vlastní fantazii a na prostředí, kam se rozhodnete květináče umístit.

iZdroj fotografie: Dreamstock
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články