Koupila dřevěné palety a tři matrace. Vyrobila v karanténě absolutní hit

                   

O paletovém nábytku dnes naleznete mnoho informací. Internet je plný návodů na různé druhy nábytku, včetně detailních postupů a fotografií výsledků. Mezi notoricky známé postele, sedačky či věšáky, se v posledních dnech přidává stejně tak nenáročný návod na posezení v promítacím sále, či místnosti sloužící k setkávání více lidí.

Potřebný materiál

  • 12 ks stejně velkých palet
  • Vrtačka a šrouby
  • Barva
  • Tři matrace
  • Deky, povlečení a polštáře
iZdroj obrázku: Pixabay.com

Konstrukce

Začněte tím, že vedle sebe poskládáte dvě řady palet. V každé za sebou jdoucí řadě přidáte navrch jednu paletu, abyste docílili vzhledu schodů. Poté k sobě palety pečlivě sešroubujte.

iZdroj fotografie: Imgur.com / Veronica Fial

Nezapomínejte, že by se na toto posezení mělo usadit i 9 osob, proto buďte při šroubování ostražití a na konec nezapomeňte vyzkoušet, zda se palety „nerozjíždí.“

iZdroj fotografie: Imgur.com / Veronica Fial

Na závěr celou konstrukci natřete požadovanou barvou, nechte proschnout a umístěte na požadované místo.

Hlavně do měkkého

Na každý schod umístěte jednu matraci, kterou přikryjete prostěradlem či dekou. Velmi moderní alternativou k matracím jsou polštáře velkých rozměrů, avšak pozor na materiál, neměl by být hladký, aby neklouzal z palet.

iZdroj fotografie: Imgur.com / Veronica Fial

Celou konstrukci ozdobte podle Vašich představ. Nezapomínejte na polštářky, které zaručí pohodlí při sledování filmu. Volné strany palet mohou posloužit pro odkládání osobních věcí, nebo na ně umístěte praktické držáky na sklenice.

iZdroj fotografie: Imgur.com / Veronica Fial

Prodejen nábytku je celá řada, avšak radost z vlastnoručně vyrobeného kousku je nepopsatelná. Pokud jste nikdy s kutilstvím nezačali, období karantény je ideální dobou.

iZdroj fotografie: Imgur.com / Veronica Fial

Prohledejte internet, sežeňte si vše potřebné a věnujte pár volných odpolední něčemu, čím zvelebíte svůj domov, a návštěvy budou obdivovat. Obrovskou výhodou takových kusů nábytku je nejen jejich originalita, ale i fakt, že si vše můžete přizpůsobit vzhledu svého domova.

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články