Proč do rajčete zapíchnout dvě vidličky při krájení: Naučte se ho porcovat jako skuteční mistři

                   

Každý z nás má potraviny, které mu v kuchyni dělají určité problémy. Někdo nemá rád podkluzující avokádo, jinému se protiví loupání granátového jablka nebo nešikovné vykrajování tvrdých středů ananasu. V zásadě však platí, že pokud si na svou činnost najdete nějaký šikovný trik, půjde vám vše dozajista mnohem snáz. A totéž platí i pro krájení rajčete. Chcete mít jedno kolečko jako druhé i bez speciálního kráječe? Zkuste vidličky.

Přesné nakrájení rajčete – návod

Rajče bohužel zrovna nepatří k potravinám, které by se krájely snadno. Klouže, vytéká z něj šťáva a jeho slupka klade nedostatečně nabroušenému noži nepříjemný odpor. Pokud však za sebe zapíchnete dvě vidličky, můžete mezi otvory mezi jejich zuby protáhnout čepel nože a rázem se vám podaří vykouzlit jedno kolečko jako druhé. Chcete vědět, jak přesně to funguje? Pak se podívejte na názorné video na konci článku.

iZdroj fotografie: Pixabay

Trik se zubní pastou do kuchyně

Ale existují i další užitečné „lifehacky“, které byste měli znát. Například zubní pasta se vám v kuchyni osvědčí v mnoha situacích. Zapomněli jste si dát pod hrnky nebo skleničky tácek a máte po pití svého oblíbeného nápoje na dřevěném stole nevzhledné skvrny? Jednoduše je přetřete zubní pastou a tu poté otřete hadříkem. Podle potřeby opakujte. Pomoci vám může i s údržbou stříbra. Stačí zubní pastu na nádobí ze stříbra natřít.

iZdroj fotografie: Unsplash

Nechte ji chvíli působit a poté ji očistěte přípravkem na nádobí. Stříbrné nádobí bude vypadat zase jako nové a zubní pasta si poradí i s nepříjemnými zápachy. Pokud jste připravovali ryby nebo jste třeba krájeli česnek, budete se nejspíš s jejich aromatem potýkat celé hodiny, a to zcela bez ohledu na to, jak důkladně si ruce vydrhnete mýdlem. Ovšem pokud vsadíte na umytí rukou zubní pastou, nebude vás tento problém už nikdy trápit.

Jak na zápach odpadkového koše

Ale pachy se v kuchyni nedrží jen na rukou. Seznamte se s dalšími šikovnými triky, které si pro tentokrát poradí se zápachem z odpadu. A co je třeba udělat? Vezměte několik listů starých novin a vyložte s jejich pomocí dno odpadkového koše. Papíry absorbují všechny nežádoucí pachy, jen je po každé výměně pytle na odpadky nezapomeňte nahradit novými. Můžete na ně také nakapat trochu aviváže a tento „deodorant“ vložit do odpadkového koše.

Jak vyrobit vonný sáček do koše

A skvěle vám může posloužit také vonný sáček. Obvykle tyto pomocníky vkládáme mezi oblečení a ručníky, aby krásně voněly, ovšem hodit se vám budou i pro boj s nepříjemným zápachem v kuchyni. Není však nutné používat drahé sáčky z obchodu. Vonný sáček si můžete snadno vyrobit sami. Potřebovat budete jen:

  • kávový filtr
  • a jedlou sodu.
iZdroj fotografie: Depositphotos

A jak na to? Naplňte kávový filtr šálkem sody a dobře ho uzavřete. Vložte tašku na dno koše a máte hotovo. Jedlá soda absorbuje pachy, což znamená, že se z vašeho odpadkového koše už nikdy nebude linout nepříjemný zápach. Opět nezapomeňte na pravidelnou výměnu. A pokud chcete, aby váš sáček také trochu voněl, pak do něj přimíchejte třeba kávovou sedlinu nebo sušenou levanduli.

A jaké triky používáte ve své kuchyni vy?

Prohlédněte si šikovný trik s vidličkami a naučte se jako bonus i několik dalších
Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články