Krajková vánoční dekorace, která udělá parádu celoročně. Promění celý domov za pouhou hodinu

                   

Vyzdobit si interiér originální dekorací nemusí být drahé ani časově náročné. Nebudete dokonce ani potřebovat žádné speciální pomůcky z papírnictví. Líbí se vám krásné dekorace na skle a chtěli byste si také nějaké vyrobit? Máme pro vás návod na nejjednodušší metodu zdobení skla. Přečtěte si, jak si levně a rychle vyzdobit dům.

K výrobě originální dekorace potřebujete jen krajku

Co dalšího budete potřebovat:

  • 2 lžíce bramborového škrobu
  • 2 lžíce studené vody
  • 1 ½  sklenice vroucí vody
  • Nůžky
  • Kartáč

Vyberte si krásnou krajku dle vašeho vkusu, která má rovný okraj. Vystřihněte obdélníkový kus (velikost podle potřeby). Štětcem naneste na okenní tabulky silnou vrstvu škrobové pasty.

iZdroj fotografie: Imgur.com / Blanca Iverson

Tu si připravíte tak, že smícháte škrobový prášek se studenou vodou a pak do něj přidáte vřící vodu. Na sklo pak přilepíte kousky krajky. Na krajku poté nanesete další silnou vrstvu. Obzvlášť pozorně upravujte okraje.

iZdroj fotografie: Imgur.com / Blanca Iverson

Výhodou této metody je, že se vám nikde nebudou tvořit nevzhledné hrbolky. Volná místa jednoduše přelepíte proužkem krajky.

Rychlá dekorace, kterou jednoduše odstraníte teplou vodou

Pokud jste postupovali přesně podle našeho návodu, netrvalo vám zdobení oken déle než jednu hodinu. Během takto krátkého času jste si vyrobili velmi originální dekoraci, která má nejen estetickou funkci, ale chrání vás také před zraky vašeho okolí.

iZdroj fotografie: Imgur.com / Blanca Iverson

V případě, že vás dekorace omrzí, nemusíte se bát, že byste ji z oken už nikdy nesundali. Bramborový škrob dostanete dolů velmi jednoduše. Žádná chemie nebude potřeba. Bude vám stačit obyčejná teplá voda. Díky tomu budete moct tuto dekoraci libovolně obměňovat.

iZdroj fotografie: Imgur.com / Blanca Iverson

Vyzkoušejte tuto rychlou, levnou a hlavně originální metodu na výzdobu oken. Pokud se vám výsledek nebude líbit, stačí okna umýt teplou vodou.

iZdroj fotografie: Imgur.com / Blanca Iverson
Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články