Krásná zahradní cesta, kterou zvládne i začátečník bez drahých nákladů

                   

Zahradní cestu můžete oživit svým vlastním chodníkem, který vás nebude stát mnoho peněz. Pokud se vám vaše zahrada nelíbí nebo ji chcete ozdobit vlastní prací, aby působila úhledněji, můžete se inspirovat naším tipem.

Zahradní stezka z betonových desek

Jestli toužíte po chodníku, který zůstane čistý i po velkém dešti, pokračujte ve čtení. Zahradní stezka vám zpříjemní chůzí zahradou a bude zajímavým prvkem. Existuje mnoho dílů, které zakoupíte již hotové a nemusíte mít s vytvořením chodníčku mnoho práce. Můžete si vytvořit vlastní tvar chodníku nebo i vlastní desky, ze kterých bude vytvořen.

Na výrobu budete potřebovat:

  • Cement, písek
  • Desky, dřevěné trámy
  • Dřevotřískové desky, které nehoří
  • Dráty
  • Nástroje na opracování

Na začátku musíte vytvořit tvar, který budou mít budoucí dlaždice. Vezměte si na to dřevotřísku nebo jiný materiál, který má hladký povrch a nehoří. Použijte ho jako základ na tvar. Poté použijte dřevěné trámy a vytvořte tvar, který budete potřebovat. Nosníky zajistěte šrouby nebo hřebíky.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Mozaiku vytvoříte pomocí starých talířů

Na mozaiku můžete použít staré talíře nebo dlaždice různých barev. Umístěte je na základnu vytvořeného tvaru lícem nahoru a vytvoříte tak obraz.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Připravte si směs písku a cementu v poměru 1:3. Nalijte ji do formy a budoucí desky upevněte drátem a dejte je do směsi.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Jakmile je všechno takto připravené, formu protřepte směsí, protože se musí odstranit přebytečný vzduch.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Destičky nesmí obsahovat žádné bubliny. Můžete to udělat vibračním nástroj nebo po staru zatlučte hrany tvaru. Směs poté nechte uschnout na stinném místě, ale ne na přímém slunci. Za 3 dny budete moci desku vyjmout z formy.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Pokud najdete mezi kousky vytvořené mozaiky mezery, musí být vyplněny. Použít můžete tmel nebo tekutou betonovou směs. Mezery vyplňte, odstraňte přebytky, směs nechte zaschnout. A máte hotovo!

iZdroj fotografie: Adobe Stock
Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články