Trápí vás zatuchlé oblečení? Vyzkoušejte tento neobvyklý, ale vysoce účinný pohlcovač pachů

                   

Zanedlouho přijde opět čas, kdy odložíme do skříně zimní oblečení, kde na nás bude pár měsíců čekat. Často se však stává, že jsou uložené šaty po vytáhnutí zatuchlé, navlhlé a line se z nich nepříjemný zápach. Nemusíte se ale bát, existuje mnoho pohlcovačů pachu, které vám s tímto problémem pomohou. Stačí je vložit do vnitřních prostor vaší skříně a tam je nechat působit.

Křída není jen na psaní

I když vás to překvapí, jedním z předmětů, který dokonale pohlcuje veškeré pachy, je křída na tabuli. Tato pomůcka využívaná zejména ve školách udrží vaše šaty čisté, svěží a suché. Pár kousků (přibližně 6–8) vložte do průhledného látkového pytlíku (např. z organzy), který jednoduše zavěste za ramínko na oblečení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pomůže i stelivo pro kočky

Kočkolit skvěle funguje jakožto pohlcovač pachů v záchodech našich milovaných domácích mazlíčků. Důvodem je jeho výborná absorpční schopnost, díky které se hodí i při boji se zápachem a vlhkem ve skříních. Na dno nábytku tedy umístěte menší misku naplněnou stelivem pro kočky. Toto opatření přinese dlouhotrvající svěžest vašeho oblečení. Stejným způsobem můžete použít také zrnka kávy. Vyvarujte se ovšem jejich aplikaci k ložnímu prádlu, jelikož by vás silné aroma mohlo rušit při spaní.

Dejte prostor kreativnímu myšlení

Efektivním řešením je také použití jedlé sody. Stačí, když ji nasypete do nízké nádoby a umístíte ji do skříně. Existuje ovšem mnohem kreativnější řešení. Hydrogenuhličitan smíchejte s vodou v takovém poměru, aby vznikla hustá kaše. Ideální hustoty se dočkáte, když se hmota bude lepit na lžičku. Poté přidejte několik kapek esenciálního oleje. Hotovým „těstem“ naplňte vámi vybrané formičky (např. na muffiny) a nechte je přes noc odpočívat. Výrobek umístěte na podložku a následně do skříně.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Vyzkoušejte sílu sušených květů

Mezi další účinné pohlcovače zápachu patří:

  • tuhé mýdlo (vložte několik jeho kousků přímo k šatům),
  • hřebíček (zbaví vás nejen nepříjemných pachů, ale také molů),
  • použité čajové pytlíky (po jejich uschnutí na ně aplikujte váš oblíbený parfém nebo esenciální olej a vložte je do skříně),
  • sušené květy růže a levandule (jejich příjemné aroma ulpí na každém kousku vašeho oblečení),
  • vanilka a skořice (po rozdrcení pohltí všechny nevítané pachy).

Jaké další pohlcovače pachu přírodního původu znáte?

Pomoct může také pravidelný úklid a organizace skříně
Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články