Kupované mlýnky na koření nejsou jednorázové, lze je otevřít a opětovně naplnit

                   

Pokud jste si koupili mlýnek na koření, a koření v něm vám dojde, nemusíte zoufat. Mlýnek jde snadno otevřít, a tak si koření můžete doplnit a znovu ho používat. Není nutné pokaždé kupovat nový mlýnek a utrácet peníze.

Řešení je praktické a pohodlné

Docházející koření v mlýnku dokáže rozčílit nejednoho z nás. Zapomeňte na složité otevírání mlýnku, přinášíme vám návod, jak ho rozdělat prakticky a ekonomicky.

iZdroj obrázku: Imgur.com / Tomas Lepson

Nejdříve nalijte vodu do hrnce a tu přiveďte k varu. Prázdný mlýnek na koření namočte na jednu minutu do vroucí vody.

iZdroj obrázku: Imgur.com / Tomas Lepson

Poté vezměte víčko ručníkem a vytáhněte ho – mělo by to jít celkem snadno. Nádobu poté otřete papírovou utěrkou a zavřete víčkem, na které pevně zatlačte, aby nové koření nemělo šanci propadat jiným místem. Nová kořenka je hotová!

iZdroj obrázku: Imgur.com / Tomas Lepson

Zbytečně neutrácejte a využijte mlýnek opakovaně

Pokud si pořídíte mlýnek na koření a koření vám pomalu dochází, nemusíte tak nutně kupovat novou kořenku. Využít se dá opakovaně, a pokud ji budete správně čistit, může vám vydržet i několik let. Až 80 % produktu může tvořit obal, takže je zbytečné zatěžovat naši planetu opakovaným nakupováním těchto mlýnků na koření.

Kromě klasických, které najdete v obchodech s potravinami, si můžete pořídit také elektrické mlýnky na koření, které vám vydrží ještě mnohem déle. Vyčistit oba typy mlýnku můžete pomocí zubního kartáčku, který již nepoužíváte. Použít můžete také dlouhý kartáč, který se používá na lahve. Vybrat si můžete také z různých materiálů, ze kterých je mlýnek vyroben:

  • Nerez
  • Dřevo
  • Keramika
  • Plast

Záleží především na vašich preferencích a možnostech. V plastovém můžete vidět, kolik koření vám v něm zbývá, nerezový zase vydrží mnohem déle než plastový. Mlýnek na koření by každopádně měl ladit se zbytkem spotřebičů v kuchyni. V dnešní době si můžete vybrat i z mnoha barev a dokonce tvarů. Možná je pro někoho stále nejlepší způsob kupovat si koření v sáčcích.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články