Pokud jste si koupili mlýnek na koření, a koření v něm vám dojde, nemusíte zoufat. Mlýnek jde snadno otevřít, a tak si koření můžete doplnit a znovu ho používat. Není nutné pokaždé kupovat nový mlýnek a utrácet peníze.
Řešení je praktické a pohodlné
Docházející koření v mlýnku dokáže rozčílit nejednoho z nás. Zapomeňte na složité otevírání mlýnku, přinášíme vám návod, jak ho rozdělat prakticky a ekonomicky.
Nejdříve nalijte vodu do hrnce a tu přiveďte k varu. Prázdný mlýnek na koření namočte na jednu minutu do vroucí vody.
Poté vezměte víčko ručníkem a vytáhněte ho – mělo by to jít celkem snadno. Nádobu poté otřete papírovou utěrkou a zavřete víčkem, na které pevně zatlačte, aby nové koření nemělo šanci propadat jiným místem. Nová kořenka je hotová!
Zbytečně neutrácejte a využijte mlýnek opakovaně
Pokud si pořídíte mlýnek na koření a koření vám pomalu dochází, nemusíte tak nutně kupovat novou kořenku. Využít se dá opakovaně, a pokud ji budete správně čistit, může vám vydržet i několik let. Až 80 % produktu může tvořit obal, takže je zbytečné zatěžovat naši planetu opakovaným nakupováním těchto mlýnků na koření.
Kromě klasických, které najdete v obchodech s potravinami, si můžete pořídit také elektrické mlýnky na koření, které vám vydrží ještě mnohem déle. Vyčistit oba typy mlýnku můžete pomocí zubního kartáčku, který již nepoužíváte. Použít můžete také dlouhý kartáč, který se používá na lahve. Vybrat si můžete také z různých materiálů, ze kterých je mlýnek vyroben:
- Nerez
- Dřevo
- Keramika
- Plast
Záleží především na vašich preferencích a možnostech. V plastovém můžete vidět, kolik koření vám v něm zbývá, nerezový zase vydrží mnohem déle než plastový. Mlýnek na koření by každopádně měl ladit se zbytkem spotřebičů v kuchyni. V dnešní době si můžete vybrat i z mnoha barev a dokonce tvarů. Možná je pro někoho stále nejlepší způsob kupovat si koření v sáčcích.