Lázeňská uklízečka radí, jak rychle a účinně vyčistit sprchový závěs

                   

Pohled na zašlý, špinavý sprchový závěs je velmi smutný. A pouhé otření hadrem s čisticím prostředkem rozhodně nebude stačit. Nebojte se. Naštěstí existuje zaručený způsob, jak osvěžit vzhled sprchového závěsu a udržet ho čistý jednou provždy!

Musíte ovšem brát v potaz to, o jaký jde materiál a četnost čištění, protože na trhu se prodávají závěsy hned v několika variantách:

  • závěsy z PVC nebo bavlny,
  • čištění každý den nebo jednou za měsíc.

Čištění podle materiálu

Sprchový závěs z PVC stačí sejmout a položit ho. K odstranění nečistot z tohoto materiálu můžete použít kartáč na ruce nebo ostrou hranu houbičky na nádobí, které namočíte do bílého octa. Následně nalijte nebo nasypte prací prášek do bubnu pračky a nastavte program, který je určeny pro praní syntetických tkanin. Teplotu dejte na 40°C.

V případě bavlněného sprchového závěsu ho samozřejmě také sejměte z tyče. Největší nečistoty namočte vlhkým hadříkem. Použijte trochu tekutého mýdla a třete skvrny. Nechte chvíli působit a poté vyberte v pračce na 60°C na program vhodný pro bavlněné tkaniny. Použijte běžný prášek podle barvy. U bílých tkanin použijte trochu bělidla.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Pravidelná údržba je základ

Každý den byste měli dělat základní údržbu, díky které nebudete muset kompletní čištění závěsu řešit příliš často. Po koupeli ho vždy nechte rozhrnutý, aby mohl volně zasychat. Nezapomeňte koupelnu pořádně větrat, případně použijte ventilátor nebo produkty na odstranění vlhkosti. A po každé koupeli či sprše nezapomeňte důkladně setřít vodu z okraje vany.

Jednou za měsíc byste mu měli věnovat trochu více pozornosti. Namočte závěs do prostředku na mytí nádobí ve vaně nebo umyvadle. Důkladně ho otřete vlhkou houbou. Opláchněte pěnu a důkladně ho osušte. Jakmile si všimnete nečistot, pusťte se do čištění. Stačí, když ho vyperete v pračce s běžným práškem a přidáte půl šálku jedlé sody.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články