Lupiči pomocí tohoto mazaného triku zjišťují, zda jste doma nebo ne

                   

Zloději vymysleli rafinovaný způsob, jak zjistit, zda jste doma nebo ne. Každé léto se lidé navzájem varují, že by na sociálních sítích neměli oznamovat, kdy budou na dovolené. Zloději tak velmi snadno zjistí z Facebooku a Instagramu, kdy máte prázdný domov. Tímto způsobem přesně ví, kdy jsou v bezpečí, aby dosáhli svého. Teď ale mají jiný způsob, jak zjistit, kdy jste odjeli pryč.

Dřív patřily mezi běžné praktiky:

  • hlídání sociálních sítí,
  • plná poštovní schránka,
  • tma v bytě několik večerů po sobě.

Nová a velmi znepokojující praktika

Podle irských novin zloději čím dál častěji používají kousek lepicí pásky, kterou připevní přes zámek u dveří. Podle toho velmi snadno zjistí, zda jsou lidé delší dobu mimo domov. Možná si říkáte, že lepicí pásky si rozhodně všimnete. Opak je ale pravdou. Pokud si na to nedáváte pozor, tak ji snadno přehlédnete. A to platí zejména u starších lidí, kteří mají horší zrak.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Metoda funguje jednoduše. Když si lupiči všimnou, že je lepicí páska po návratu pryč, vědí, že jste mezitím přišli domů. Na druhou stranu, když tam páska stále je, vědí, že jste už nějakou dobu nebyli doma. Tímto způsobem mohou odhadnout, jak dlouho a jak často jsou lidé mimo domov. Tyto informace mohou použít, když se rozhodnou, zda vyloupit dům nebo ne.

Dostupnost triku děsí veřejnost

Lepicí pásku mají doma úplně všichni a v papírnictví stojí jen pár desítek korun. Právě tato jednoduchost děsí poctivé občany. Je to opravdu velmi těžké hlídat. Asi jedinou možností, jak svůj dům ochránit, je požádat o pomoc své sousedy. Když jedete na dovolenou, požádejte sousedy nebo přítele, který bydlí poblíž, aby dávali pozor na váš domov.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Mohou zkontrolovat, zda je na vašem zámku nebo kartonu mezi dveřmi kousek pásky a případně ji odstranit. Na oplátku můžete udělat totéž pro své sousedy, když pojedou pryč. Je také důležité okamžitě zavolat policii, když si všimnete, že je váš dům nebo sousedům dům takto označen. Sice s tím moc neudělají, ale budou to mít zapsané pro případ, že by se stalo něco špatného.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články