Malý dům s velkými možnostmi ukazuje, že bydlet se dá v čemkoliv

                   

Společnost Olive Nest Tiny Homes byla založena v roce 2017 a soustředí se na stavby domků malých rozměrů. Jedná se prakticky o rodinný podnik, který vedou manželé Hansonovi a jejich dcera. Tito Američané svou myšlenkou doslova dobývají svět. Pojďme se pokochat jedním z jejich výtvorů, a to je tento miniaturní domek se skleníkem, který dostal název Elsa.

i

Ekologické materiály

Ke stavbě domku pojmenovaného Elsa bylo použito mnoho přírodního materiálu. Jeho obvodové zdi jsou postavené z dřevěných trámů a latí, které jsou pečlivě ošetřené proti poškození vlivem nepříznivého počasí.

Dům má rozlohu pouze 30 metrů čtverečních. Fascinujícím doplňkem tohoto mini obydlí je i celkem prostorný skleník, který je propojený s domkem pomocí dřevěné terasy.

Co je však naprosto úžasné je to, že pokud se jeho majitel bude chtít přemístit na jiné místo, zahákne domek za auto a popojede si kam se mu jen zachce. Tato sofistikovaná stavba je totiž vybavena i koly. Dá se říct, že se jedná o velice praktický dřevěný mobilheim.

i

Dokonalý interiér

I přesto, že je domek velice malý rozlohou, jeho autoři do něj zakomponovali vše potřebné. Příjemný dřevěný materiál na vás dýchne už při vstupu. Obvodové stěny jsou natřené na bílo, proto se jeví místnosti opticky větší. Ve spodní části obydlí si majitel uvaří vše potřebné v moderně zařízené kuchyni, v jejíž blízkosti jsou i stoličky s jídelním stolem.

Všechny místnosti jsou propojené, což je velice chytře řešené, vzhledem k omezeným prostorovým možnostem. Dřevěné schody zavedou unaveného majitele do prvního patra, kde se nachází prostorné lůžko. Je odsud i božský výhled do okolí.

Domu nechybí samozřejmě ani odpočinková místnost v podobě pohodlně vyhlížejícího gauče, nebo koupelna s toaletou. Tento projekt se skutečně povedl na jedničku a třeba se stane budoucností společnosti. Minimalismus a ekologie si totiž stále upevňují svou pozici.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Markéta Kadeřábková

Do magazínu Chalupáři-Zahrádkáři pro Vás přispívám již třetím rokem, specializuji se na pokojové květiny, dekorace a zahradu. Jakékoliv připomínky mi můžete zaslat na [email protected]

Zobrazit další články