Máma promění bazénové nudle na krásnou zimní dekoraci. Schytá obdiv od všech sousedů

                   

Znáte takové ty roury do bazénu, se kterými se děti učí plavat a používají je na vodní radovánky? Tak z nich můžete překvapivě vyrobit působivé dekorace ve tvaru cukrových holí, které můžete připevnit na dveře místo věnce, ale také na zeď nebo okno. Žena z Texasu přišla na to, jak tyto produkty využít během zimních měsíců.

Co budete potřebovat? Připravte si:

  • jednu pěnovou bazénovou nudli (barva nehraje roli),
  • zoubkovaný nůž, drát o průměru 12 mm, drátové řezačky,
  • horkou lepicí pistoli, stuhu,
  • věšáky a cokoli dalšího, čím dekoraci chcete ozdobit.

Výroba jedinečné zimní dekorace

Žena začíná rozřezáním nudlí na polovinu. Díky tomu budete mít dvě cukrové hole, které dají dohromady větší ozdobu. Pokud uděláte totéž, musíte postup samozřejmě udělat na obou částech. Nejlepší je přejít na místo, kam chcete dekoraci dát a podívat se, jaká velikost bude nejlepší. Nyní udělejte smyčku na drátu o průměru 12 mm tak, aby vám nevyčnívaly žádné ostré hrany. Zalepte smyčkový konec dovnitř tak, aby skončil nahoře.

Poté odstřihněte drát na konci cukrové hole (vytvořte další smyčku, pokud se chcete ujistit, že v ní nejsou žádné ostré části). Jakmile provléknete drát skrz bazénovou nudli, ohněte jej do tvaru cukrové hole vytvořením tvaru U v horní části. Zatím dekorace nevypadá nijak hezky, ale to se velice brzy změní. Musíte si s ní jen trochu pohrát!

Dejte se do zdobení

Můžete si vybrat libovolnou stuhu, kterou chcete. Měla by být ovšem široká alespoň dvě palce, pokud nechcete holit balit navždy. Zahřejte svou lepicí pistoli, abyste mohli zalepit oba konce pásky. Určitě nechcete, aby vám drát vyklouzl. Stačí kousek pásky přelepit přes otvory. Nyní je čas vše zabalit. Začněte dole a postupujte se stužkou postupně nahoru. Pokud chcete z holí věnec, dejte je přes sebe a upevněte drátem. Poté můžete ještě přidat mašli ze stuhy nebo jiné ozdoby.

Fantazii se meze nekladou, a proto můžete použít nejen stuhu nejrůznějších barev a vzorů, ale také finální ozdoby mohou vypadat hodně různě. Použít můžete více mašlí, šišky i větvičky jehličí, ale také klasické vánoční ozdoby nebo umělé hvězdy, které seženete v obchodě. Záleží na tom, jakého vzhledu chcete dosáhnout, zda přírodního nebo ne. Tato DIY dekorace je ideální jako alternativa tradičního věnce, které mnoho lidí již nudí. Tímto dveře oživíte a dodáte jim trochu amerického vzhledu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články