Sousedi se mu smáli, že si postavil dům o velikosti 16 m². Uvnitř je překvapivě útulný a vystačí i pro rodinu s dětmi

                   

Ceny nemovitostí v dnešní době stále stoupají. A není tedy divu, že se lidé snaží ušetřit všude, kde je to jen možné. Pokud ani vy aktuálně nemáte finance na pořízení menšího domku nebo alespoň bytu v panelové zástavbě, inspirujte se tímto šikovným nápadem. Domeček, který vám chceme představit, se navíc inspiruje přírodou, takže se v něm jeho návštěvníci cítí dobře – i když v něm není právě místa na rozdávání.

Dům, kam se všechno vejde

Pokud se na tento malý domeček podíváte zvenčí, budete mít dost možná pocit, že vám nemá co nabídnout. S trochou nadsázky by se totiž dal přirovnat i k poněkud větší kadibudce. Ovšem jakmile vstoupíte dovnitř, budete překvapeni tím, jak si jeho majitelé dokázali perfektně rozvrhnout interiér, aby jim po všech stránkách vyhovoval. Najde se tu prostor pro práci i zábavu nejmenších členů rodiny.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tady totiž neplatí jakékoliv poučky o nedostatku místa, které tak dobře znají lidé z paneláků. Naopak, šikovné rozvržení prostoru ukazuje, že když se chce (a nechybí pár šikovných nápadů), jde opravdu všechno. Na prostor 16 metrů čtverečních se tak vejdou nejenom rodiče, ale i děti. Spaní je samozřejmě řešeno „ve výškách“, což ovšem není zápor, nýbrž klad. Postele tak nezabírají cenné místo u podlahy.

Útulný domov pro celou rodinu

Najdete tu opravdu vše. Celému prostoru samozřejmě vévodí prakticky vybavená kuchyň, v níž nechybí nic, co je pro přípravu dobrého jídla potřeba. Je bílá, takže prostor opticky prosvětluje a zvětšuje. Místo pro odpočinek pak přináší ložnice, efektivně propojená s obývacím pokojem. Samozřejmě zbyl dostatek prostoru i na koupelnu vybavenou toaletou a designovým sprchovým koutem.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ale to stále není vše. V tomto miniaturním domku se dokonce ukrývá i pracovna pro tatínka nebo dětský koutek se vším potřebným. Odpočinout si tu tak může úplně každý. A aby toho nebylo málo, ke spokojenosti přispívá dokonce i malý balkón, ze kterého je skvělý výhled do okolí. Není tedy problém vypít si kávu při pohledu na vycházející slunce nebo se kochat nočními hvězdami nad sklenkou oblíbené whisky.

Inspirace pro všechny rodiny

Zkrátka a dobře – jak se říká, dobří lidé se vždy vejdou. A v tomto případě lze říci, že i poměrně pohodlně. Zajímá vás, jak je možné takto malý domek navrhnout? Nedá vám spát, jak je možné do maličké koupelny vtěsnat vše potřebné nebo jak se vaří v kuchyni, která vypadá spíše jako kulisa ve filmu o trpaslících? Ukojte svou zvědavost a podívejte se na naše video. Praktičností celého objektu budete příjemně překvapeni.

Navštivte miniaturní domek a odhalte tajemství jeho 16 metrů čtverečních
Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články