Proč do myčky při zapnutí programu vložit kuličku z alobalu? Nádobí a příbory budou díky ní pokaždé zářivě čisté

                   

Hliníková fólie je užitečný pomocník, kterého má ve své kuchyni pravděpodobně každý z nás. Věděli jste však, že vám tento oblíbený produkt dokáže pomoci také se špinavým nádobím? Jde především o příbory, jež myčka často vrací nesprávně umyté. Díky tomuto triku, o němž se můžete více dozvědět níže, však budou po každém mytí zářit čistotou.

Zaschlá špína na příborech

Hliníková fólie je jednou z těch věcí, jež mají v domácnosti spoustu skvělých využití. Nemusíte s ní však pouze zakrývat uvařené dobroty nebo jídlo, které se peče v troubě. Lze ji například využít také k tomu, aby vaše nádobí bylo vždy zářivě čisté. Možná jste se již také dostali do situace, kdy jste vytahovali z myčky příbory v domnění, že jsou čisté, ale po chvíli jste si všimli, že je na nich zaschlá tvrdá špína. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Většina lidí takový problém řeší buď tím, že příbory opět vrátí do myčky a doufá, že to na druhý pokus vyjde, nebo se pokusí zaschlou špínu smýt vlastní silou ve dřezu. To však může být zdlouhavé, a navíc poměrně neefektivní. Vyplatí se to tedy pro jednou zkusit tak trochu jinak.  

Jak vyleštit příbory alobalem

Aby vás už špinavé příbory nemusely nikdy více trápit, stačí před spuštěním myčky vložit do stojánku na příbory malou kuličku, kterou vytvoříte zmačkáním hliníkové fólie. Přestože se může na první pohled zdát, že alobal vaše nádobí spíše poškrábe, nemusíte se ničeho obávat. Jde o osvědčenou taktiku, jejíž efektivitu může doložit také oblíbená influencerka z Austrálie Caroline McCauley, která tento trik sdílela na oblíbené platformě TikTok: 

@carolina.mccauley 🍴 This dishwasher hack will leave your silverware sparkling ✨ #kitchenhacks #homehacks #dailyhacks #cleaningmotivation #hometips ♬ 1 step forward, 3 steps back – Olivia Rodrigo

Jak můžete vidět na videu, výsledek je skutečně poznat na první pohled. Je samozřejmě jen na vás, abyste se o účinnosti tohoto triku přesvědčili sami. Podle všeho kouzlo spočívá v materiálu hliníkové fólie a složení tablet do myčky, které vyvolávají určitou chemickou reakci, díky níž se budou vaše příbory už jen pouze lesknout. Je to opravdu hračka. 

Který trik používáte pro správné mytí nádobí vy?

Chcete si svůj oblíbený příbor sbalit s sebou na cestu a hledáte nějaký šikovný trik, díky němuž byste ho zachovali v čistotě? Naučte se, jak na něj ušít praktický obal
Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články