Naostření tupého holícího strojku. Stačí džínovina a kousek kartonu

                   

Pokud se vám nechce utrácet peníze za náhradní žiletky do vašich holicích strojků, poradíme vám skvělý tip, díky kterému ušetříte. Pokud používáte strojek, který má vyměnitelné břity, jejich náhrady bývají drahé. I pokud je používáte opakovaně, vyjdou na velké peníze.

Ukážeme vám řešení, které vám ušetří peníze i čas v obchodech

Jednoduchý a efektivní způsob, jak naostřit břity na strojku, skutečně existuje. Můžete s ním nabrousit jen strojek, ale také nože nebo nůžky, prostě cokoliv budete potřebovat. Vyzkoušejte náš tip a už nebudete muset kupovat nové břity, nože ani další pomůcky.

Budete potřebovat pouze:

  • Džínovinu nebo staré džíny
  • Kartonový válec, vyrobený z toaletního papíru, fólie nebo plastového obalu
iZdroj obrázku: Adobe Stock

Kartonový válec nejdříve mírně stlačte mezi rukama a vytvořte z něj oválný tvar. Boční omezovače by neměly bránit opracování celý plochy břitu nebo nože.

iZdroj obrázku: Adobe Stock

Karton poté přikryjte kouskem džínoviny a nasměrujte jej prsty.

iZdroj obrázku: Adobe Stock

Další kroky jsou také jednoduché. Po džínovině přejeďte tupými břity asi 100 – 150x. Směr pohybu břitů je opačný, než je pohyb při holení.

iZdroj obrázku: Adobe Stock

Pohyby opakujte nejméně 50x a poté musíte změnit směr pohybu, aby se vlákna na džínách otočila na druhou stranu. To stejně opakujte na opačnou stranu.

iZdroj obrázku: Adobe Stock

Broušení vám nezabere mnoho času

Při broušení nebudete potřebovat velkou sílu, a břity nebo nože se budou lesknout i na pohled. Ostří se tak nebude odlišovat od nového.

iZdroj obrázku: Adobe Stock

Pomůže vám to ušetřit velkou část peněz, kterou byste utratili za nákup nových žiletek a břitů. Nebudete moct sice ostří používat až do konce života, ale jeho životnost tímto trikem můžete prodloužit až 4x.

iZdroj obrázku: Adobe Stock

Tento styl broušení vám zabere asi 2 – 3 minuty vašeho času, což je v porovnání s časem stráveným v obchodech opravdu minimum. Poraďte tento trik i svým přátelům a uvidíte, že budou také nadšeni, že jste jim pomohli ušetřit spoustu peněz i času, který mohou strávit příjemnějšími činnostmi.

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články