Nejkrásnější přání pro vánoční svátky i na Nový rok. Jak na údernou SMS i báječná papírová péefka

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vánoční a novoroční přání patří v našich končinách mezi velmi milé tradice. V posledních letech se však zvrhla spíše v přeposílání těch nejvtipnějších textů a citátů, které právě kolují internetem. Zkuste jim pro tentokrát vrátit ono zapomenuté kouzlo niterné krásy a skutečně upřímného přání. To ocení nejenom vaši přátelé a známí, ale i blízká rodina.

Vymyslete svoje vlastní přání

Zapomeňte na složité testy a dlouhé citáty, jejichž smysl se mnohdy vyjeví až po několikerém přečtení. Inspirujte se tím, co o svých přátelích nebo rodině víte a to zohledněte to při tvorbě přání. Do rodiny, v níž vládne spíše pověstná italská domácnost a pro ostrá slova nechodí daleko, tak můžete směřovat třeba toto přání:

Nehádejte se, nekřičte,

dost hádek je v této době.

Proto vždy věřte ostatním tak,

jako věříte sobě!

Mějte krásné svátky i nový rok

iZdroj fotografie: Pixabay

Ale pokud nechcete být konkrétní nebo jednoduše cítíte, že by to bylo nevhodné, omezte se jen na obyčejné, ale přitom originální přání. Stačí tradiční přání lásky a štěstí trochu ozvláštnit. Třeba takto:

Kéž by tento rok byl

nejméně stokrát lepší než ty předchozí.

Přejeme hodně štěstí a lásky.

Když chcete, aby se přání rýmovala

Dost možná vám vyjádření všeho dobrého v próze nestačí a rádi byste si pocvičili své básnické schopnosti. A i tady platí, že méně bývá více. A pokud si nebudete vědět rady, najdete na internetu i speciální stránky, které vám vhodný rým poradí. Výsledek může vypadat třeba takto:

Nový rok se kvapem blíží, co by měl dát do vínku?

Zasloužíš si hodně štěstí, zdraví taky trošinku.

Krásné svátky ti přeje…

Verše mohou být samozřejmě také trochu vážnější:

Ať nový rok do vrat vstoupí

s veselím a se zpěvem

neštěstí a bídě potom

zazpíváme requiem.

Anebo naopak docela rozverné. To například ve chvíli, kdy píšete dobrým kamarádům.

Miluj život a sebe v něm

a ani na přátele nezapomeň!

Dodržuj staré tradice,

dopij až na dno sklenice.

Vsadit můžete i na skutečné city

Ne vždy jsou však legrační rýmovačky právě tím, co by vaši blízcí chtěli slyšet. Těm, na kterých vám nejvíce záleží, tak zkuste napsat spíše něco od srdce.

Drazí přátelé,

chci vám říci,

že jste mi odměnou i bohatstvím.

A přeji vám krásný nový rok.

Ale nemusíte být tak osobní, pokud nechcete. Pomůže i prosté vyjádření přání všeho, co v běžném životě často přehlížíme.

Chci vám popřát do nového roku

hlavně pořádnou porci přátelství.

Nestárněte, neztrácejte optimismus

a hlavně svoje srdce!

iZdroj fotografie: Pixabay

Milé přání pro rodinu

A podobně se můžete inspirovat i při tvorbě toho nejkrásnějšího svátečního a novoročního přání pro své nejbližší. Můžete zkusit něco jako:

Krásné svátky, strávené v pozitivní náladě a radosti přejí… A s dárky pro nás se neobtěžujte. Tím největším je pro náš vás smích a neutišitelný optimismus.

A pokud si chcete přece jen trochu zaveršovat, opět nehledejte žádné složitosti a komplikované verše. Bohatě postačí jen:

Nový rok vždy přivítejte s radostí a dobrou náladou.

A co se smutkem a neštěstím? Ať s tím starým odplavou

Novoroční přání pro kolegy z práce

A pokud chcete oslovit širší pracovní kolektiv, nepouštějte se do básniček už vůbec. Ty si nechte jen pro své nejbližší spolupracovníky. Mnohem lepší bude vtělit do SMS nebo papírové novoročenky spíše takovou miniaturní motivační řeč. Třeba takto:

Vážení a milí kolegové, přeji vám opravdu krásný a šťastný nový rok. A předpovídám vám hladkou a úspěšnou cestu k úspěchu, vždy jasné cíle a také neutuchající sílu a přátelství v celém vašem týmu. Jedním dechem také přidávám rodinné štěstí a prosperitu. Ať Silvestr naplní vaše touhy a dobře vykročíte do nového roku.

Vymýšlíte novoroční a sváteční přání sami nebo si hledáte inspiraci na internetu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články