Několik způsobů, jak vyčistit použitou čisticí houbičku

Odstřihněte roh houbičky na mytí, lépe se s ní bude manipulovat i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Starost o hygienickou čistotu domácnosti většinou připadá právě na houbičky. Slouží k mytí nádobí a zároveň otírání a čištění celé řady povrchů. Vzhledem k časté vlhkosti jsou terčem pro množení nežádoucích plísní a bakterií. Většinou se tak v domácnosti příliš dlouho neohřejí a putují do koše, protože špinavá houbička toho moc nevyčistí. Co když ale existuje způsob, jak houbičkám navrátit život a snadno je vyčistit?

Jak často měnit houbičku na nádobí?

Nečistoty se v houbičce bohužel drží velmi rády. Platí to jak pro klasické jemné houbičky na nádobí, tak například pro drátěnky používané k drhnutí připálenin a zašlé špíny. Během nepoužívání si houbička odpočívá na kuchyňské lince či jinde. Jenže právě v tomto čase dochází k množení nežádoucích bakterií nasbíraných během jejího používání. Z hygienických důvodů se tak doporučuje měnit houbičku jednou za dva až tři týdny. I tak ale existuje způsob, jak houbičku vyčistit, aby zbytečně nešířila bakterie.

Kde všude využíváte houbičku?

  • Pro mytí nádobí
  • Otírání stolu
  • Úklid v koupelně
  • Mytí lednice či jiných spotřebičů

A k tomu mnoho dalších možností, kde se uplatní houbička. Jde tak o spotřební zboží a možná byste se divili, kolik jich za rok spotřebujete. Správnou údržbou a pomocí několika čisticích triků ale může houbička posloužit až několikanásobně více. Tak si přečtěte praktický návod a chytré rady, ke kterým potřebujete pouze snadno dostupné pomůcky.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Využijte sílu bělidla

Jedním ze způsobů, jak poměrně spolehlivě vyčistit používanou houbičku je právě bělidlo. Díky své chemické síle si hravě poradí s bakteriemi a případnými zárodky plísní. Postup je také velmi jednoduchý. Stačí si připravit vhodný kbelík s trochou vody a přidat bělidlo. Vložte houbičku a nechte jí namočenou zhruba pět minut. S nasazenými gumovými rukavicemi houbu opatrně vyndejte, důkladně vyždímejte a případně properte trochou horké vody.

Přidejte houbičku do myčky

Druhá varianta je o něco méně pracná a bez nepříjemného chemického zápachu jako při použití bělidla. Účinnost zničení bakterií a zárodků plísní však může být o trochu nižší. Houbičku jednoduše vložte do myčky a zvolte vhodný program. Dejte pozor, aby byla umístěna na dobrém místě a nedostala se tak do filtru pro odtok špinavé vody, ať neponičí myčku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články