Starost o hygienickou čistotu domácnosti většinou připadá právě na houbičky. Slouží k mytí nádobí a zároveň otírání a čištění celé řady povrchů. Vzhledem k časté vlhkosti jsou terčem pro množení nežádoucích plísní a bakterií. Většinou se tak v domácnosti příliš dlouho neohřejí a putují do koše, protože špinavá houbička toho moc nevyčistí. Co když ale existuje způsob, jak houbičkám navrátit život a snadno je vyčistit?
Jak často měnit houbičku na nádobí?
Nečistoty se v houbičce bohužel drží velmi rády. Platí to jak pro klasické jemné houbičky na nádobí, tak například pro drátěnky používané k drhnutí připálenin a zašlé špíny. Během nepoužívání si houbička odpočívá na kuchyňské lince či jinde. Jenže právě v tomto čase dochází k množení nežádoucích bakterií nasbíraných během jejího používání. Z hygienických důvodů se tak doporučuje měnit houbičku jednou za dva až tři týdny. I tak ale existuje způsob, jak houbičku vyčistit, aby zbytečně nešířila bakterie.
Kde všude využíváte houbičku?
- Pro mytí nádobí
- Otírání stolu
- Úklid v koupelně
- Mytí lednice či jiných spotřebičů
A k tomu mnoho dalších možností, kde se uplatní houbička. Jde tak o spotřební zboží a možná byste se divili, kolik jich za rok spotřebujete. Správnou údržbou a pomocí několika čisticích triků ale může houbička posloužit až několikanásobně více. Tak si přečtěte praktický návod a chytré rady, ke kterým potřebujete pouze snadno dostupné pomůcky.
Využijte sílu bělidla
Jedním ze způsobů, jak poměrně spolehlivě vyčistit používanou houbičku je právě bělidlo. Díky své chemické síle si hravě poradí s bakteriemi a případnými zárodky plísní. Postup je také velmi jednoduchý. Stačí si připravit vhodný kbelík s trochou vody a přidat bělidlo. Vložte houbičku a nechte jí namočenou zhruba pět minut. S nasazenými gumovými rukavicemi houbu opatrně vyndejte, důkladně vyždímejte a případně properte trochou horké vody.
Přidejte houbičku do myčky
Druhá varianta je o něco méně pracná a bez nepříjemného chemického zápachu jako při použití bělidla. Účinnost zničení bakterií a zárodků plísní však může být o trochu nižší. Houbičku jednoduše vložte do myčky a zvolte vhodný program. Dejte pozor, aby byla umístěna na dobrém místě a nedostala se tak do filtru pro odtok špinavé vody, ať neponičí myčku.