Nenechaví mravenci nebudou mít šanci. Stačí umět správně použít droždí, cukr a krabičku od zápalek

                   

Také vás děsí pohled na pochodující zástupy těchto šestinohých tvorečků? Jen neradi se s nimi přetahujete o maliny, nenávidíte jejich školky mšic na ovocných stromech, a už vůbec je nechcete vidět v domácí spíži? Pak vsaďte na droždí, cukr a krabičku od zápalek. I když tento postup vypadá jednoduše, ve skutečnosti může nabídnout velmi vysokou účinnost.

Připravte a aplikujte směs z droždí

K vyhubení mravenců na zahradě toho nebudete potřebovat mnoho. Podmínkou je zejména čerstvé droždí. Odkrojte z klasické kostky kousek o velikosti lískového ořechu. Vložte ho do misky a přidejte k němu jednu lžíci cukru a vodu. Tu přilévejte postupně a zároveň míchejte. Cílem je vytvoření řidší kaše, nikoliv tekuté břečky. Mravencům nesmí dělat problém ji nabrat do čelistí a zkonzumovat nebo odnést.

iZdroj fotografie: Pxhere
Zdroj fotografie: Pxhere

A to se vám samozřejmě u příliš tekuté formy nepodaří. Místo vody můžete také přidat kapku medu (v případě potřeby ho předtím rozehřejte ve vodní lázni). Tuto směs přelijte do krabiček od sirek a to tak, že je necháte pouze mírně pootevřené. Ochráníte je tak před nepřízní počasí a vaše návnada se tak dozajista dostane jen přesně tam, kam má. Navíc k ní nebudou mít přístup ani kuny, psi nebo jiní návštěvníci zahrady.

Najděte mraveniště a těšte se na úspěch

Čím víc krabiček od sirek naplníte, tím lepší bude výsledek. Musíte je však rozmístit co nejblíže ke hnízdu (tedy pokud se vám ho podaří najít). Sladká směs bude pro mravence neodolatelná. Nejenom, že ji budou konzumovat, ale také ji pilné dělnice odnesou vojákům (kteří se sami živit ani neumí) a samozřejmě královně.

iZdroj fotografie: Freeimages

A pak už je vše jen otázkou času. Dlužno říci, že velmi krátkého času. Droždí totiž v mravenčích útrobách nabobtná a doslova je roztrhá zevnitř. Jde však o poměrně pomalý proces, takže většina dělnic ještě dokáže roznést smrtelnou nálož několika dalším mravencům. Ne vždy se takto podaří celou kolonii úplně eliminovat, množství tohoto nepříjemného hmyzu na zahradě však zredukujete docela určitě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články