Než staré tričko vyhodíte, podívejte se, co s ním můžete dělat

                   

Dnešní doba se čím dál tím více zaměřuje na snížení plastového odpadu a recyklaci. Dát starým věcem druhý život je nejen užitečné a šetrné k přírodě, ale je to velice uspokojující pocit. Víte, že jste pro danou věc udělali vše, co jste mohli, zbytečně nevytváříte další odpad a šetříte i svou peněženku. Tak je to i se šatníkem.

Velký úklid skříně

Spousta z nás si v určitém období v roce řekne, že tentokrát je ten správný čas protřídit si skříň. Většinou dělíme oblečení dle následujících faktorů:

  • Oblečení je nám malé
  • Věci nenosíme, protože nám jsou velké
  • Jsou věci, které prostě a jednoduše nosit nechceme
  • Staré, děravné, obnošené věci

Každý bod má jedno společné – nejsou to důvody, kvůli kterým by oblečení mělo skončit v odpadkovém koši.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Recyklace starého oblečení

Než se něčeho zbavíme, měli bychom popřemýšlet, zdali je možné daný kousek dál využít. Recyklace nám umožňuje dát věcem druhou šanci a přeměnit je na něco užitečného. V tomto ohledu nám hodně pomáhá internet, studnice nápadů, kde najdeme spoustu důmyslných návodů, jak staré věci transformovat v nové. Zpravidla se jedná o velice jednoduché projekty, takže jsou vhodné pro všechny, i nekutily.

Ze starého trička nová taška

Připravte si staré tričko, nůžky a jehlu s nití. Nejdříve odstřihněte rukávy tak, abyste zvětšili výstřih. Je možné, že budete muset trochu zapošít přestřižené švy, aby se vám nepáraly. Nyní látku obraťte naruby a spodní část sešijte. Pokud v šití nejste příliš zdatní a jehla a nit jsou spíš vaši nepřátelé, nastříhejte spodní část trička na proužky a vždy k sobě dva pevně přivažte. Tašku obraťte zpět, aby nešla vidět sešitá místa. A máte hotovo. Více toho nepotřebujete. Navíc, pokud jste se rozhodli zbavit více triček, můžete si vyrobit několik látkových tašek s různými vzory. Tašky budou dokonce pratelné, takže je budete moci používat opakovaně, to je další skvělý způsob, jak neplastovat a snížit spotřebu odpadu v domácnosti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články