Obaly od vajec nevyhazujte, mají geniální využití

                   

Současná doba přeje recyklaci všeho druhu. Pokud máte doma kartónové obaly od vajec, hlavně je nevyhazujte! Byla by to obrovská škoda. Dají se totiž perfektně využít.

Vyrobte si skvělé vychytávky, které oceníte nejen v kuchyni a v zahradě

Možná už vás napadlo, že byste měli obaly z vajec na něco využít, ale scházela vám inspirace, nebo návod, jak na to. Přitom recyklovat obaly na vejce je tak jednoduché. Nemusíte být ani nijak zruční. Obal od vajec má skvělý tvar i vlastnosti. Stačí jen, když je budete umět využít.

Několik užitečných tipů

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Říká se: „V jednoduchosti je krása“. Papírové obaly od vajec jsou geniálním vynálezem, který má hned několik praktických způsobů využití. Inspirujte se naším článkem a vyzkoušejte některý z nich, nebo rovnou všechny.

Praktické přihrádky do lednice

Můžete dokonce být i naprostý antitalent na ruční práce, a přesto si bez potíží přihrádku vyrobíte. Stačí, když obal rozstříhnete na dvě půlky. To je vše. Přihrádka je hotová. Umístěte ji do dveří lednice a dejte do ní přebytečná vajíčka, která se vám nevešla do umělohmotných krabiček od vajíček, nebo úhledně urovnejte různé druhy omáček. Dejte je do obalu dnem vzhůru. Omáčky nebudete muset před použitím protřepávat a ušetříte spoustu místa.

iZdroj fotografie: Imgur / Veronica Biano

Staňte se umělcem a vyrobte si originální dekoraci

Hezký tvar krabičky na vajíčka přímo vybízí k umělecké tvorbě. Vyrobte si zajímavý obrázek a ozdobte si váš interiér. Do tvoření můžete zapojit také vaše děti.

iZdroj fotografie: Imgur / Veronica Biano

Košík na ovoce

Budete potřebovat pouze obal na vajíčka a pěkný textilní ubrousek nebo háčkovanou dečku. Přehoďte ubrousek přes obal a naskládejte na něj ovoce a máte krásné ovocné zátiší téměř zadarmo.

iZdroj fotografie: Imgur / Veronica Biano

Organizéry

Motají se vám po šuplíků malá klubka? Mějte je vždy po ruce pěkně roztříděné. Stačí každé klubko umístit do jedné přihrádky na vajíčko

iZdroj fotografie: Imgur / Veronica Biano
Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články