Obnovení zářivé bělosti záclon, jenž zežloutly jako starý hadr

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Je to jednodušší, než jste si mysleli. Našli jsme recept na směs, která vám snadno a rychle pomůže vybělit zašlé záclony nebo tyl tak, aby byly svěží, hezky voněly a hlavně – byly bílé! Poradíme vám i další tipy, jak vybělit prádlo bez chemických prostředků.

Budete potřebovat jen tři komponenty a prádlo bude zářivě bílé

Abyste měli svoje záclony opět bílé, budete na směs potřebovat:

  • Balíček jedlé sody
  • Láhev tekutého domácího mýdla
  • Bělicí sáčky
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nejdříve smíchejte sodu s mýdlem v poměru 1:1 a rozpusťte je v teplé vodě. Do tohoto roztoku namočte tyl nebo záclony a nechte je ponořené, občas je otočte. Opláchněte a nechte vyždímat v pračce, abyste odstranili přebytečnou pěnu. Další fází je praní při teplotě 60 stupňů běžným čisticím prostředkem. Přidejte bělidlo. Závěsy budou zářit čistotou a svěžestí.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zašedlé prádlo vybělí i další suroviny, které najdete doma

K bělení můžete použít například citron. Tím vybělíte nejen nehtová lůžka, když si děláte manikúru, ale funguje dobře také jako bělidlo na bílé prádlo. Do horké vody stačit přidat citronovou šťávu a prádlo do něj namočte na několik hodin. Poté ho přeperte v ruce a uvidíte rozdíl!

Jedlá soda pomůže nejen v bělení prádla, ale celkově v domácnosti. Jestli přidáte lžičku jedlé sody do každého praní, dokáže uchránit bílou barvu oblečení. Navíc soda odstraňuje vodní kámen z pračky. Kypřícím práškem do pečiva také nic nezkazíte. Prádlo stejně jako u citronu ponořte do vody a nechte odmočit. Poté vyperte.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vonný ocet můžete použít jako aviváž. Po uschnutí nebude z prádla cítit, navíc prádlo dezinfikuje a také vybělí. Sluníčko je přírodní bělidlo, které funguje na 100 %. Proto přes léto a jaro využijte jeho sílu a prádlo sušte venku. Nenechávejte ho ale venku moc dlouho, protože ohyb šňůry by mohl okolo kolíčků naopak zežloutnout.