Obyčejné pletivo lze proměnit na luxusní a originální zahradní i balkónový doplněk

                   

I malý kousek zahrádky může být efektně a vkusně ozdoben, když víte, jak správně na to a seženete si potřebný materiál. Pokud budete dodržovat krok po kroku, můžete na své zahrádce, ať už je jakkoli velká či malá, vytvořit originální dekoraci, jakou vám bude každý soused závidět. Můžete zpracovat zbytky stavebního materiálu, který se vám válí v garáži.

Co budete potřebovat?

Pro následující projekt budete potřebovat:

  • Kousek tvrdé plastové síťoviny
  • Písek
  • Cement
  • Malé dlaždice nebo kameny

Použít můžete jakýkoli materiál pro stavbu stěn, fantazii se meze nekladou.

Připravte si tvar záhonu

Nařežte si síťovinu tak, aby působila jako schody. Umístěte ji na místo, kde plánujete okrasný záhon a vytvořte jakéhosi šneka. Délka síťoviny záleží pouze na vás, jde o to, jak po velkém záhonu toužíte. Spirála může mít pouze pár záhybů nebo může dosahovat i větší šířky.

iZdroj obrázku: Imgur.com / Marcus Red

Jak dále postupovat?

Smíchejte trochu písku s cementem, přidejte potřebné množství vody a pečlivě promíchejte, abyste získali požadovanou hustou konzistenci. Pomocí cementové směsi připevněte ke stranám síťoviny kameny nebo dlaždice.

iZdroj obrázku: Imgur.com / Marcus Red

Vše spojte tak, aby se nikde nevyskytovala žádná mezera. Postupně přidávejte jednotlivá patra, dokud nevytvoříte kamennou stěnu. Jakmile vše zaschne, můžete kus síťoviny odejmout.

iZdroj obrázku: Imgur.com / Marcus Red

Buďte opatrní, aby se vám stěna nesesunula. Poté, co celá konstrukce stojí a dobře zaschne, můžete celý obvod kamenné spirály zasypat hlínou a vysázet rostliny.

iZdroj obrázku: Imgur.com / Marcus Red

Dokončování a zdobení

Pokud si nebudete jistí stabilitou kamenné zdi, můžete ji i zevnitř zafixovat cementem a podepřít. Hlína následně vše zakryje, takže se nemusíte bát, že by vám cement a podpěra kazily vzhled celého záhonu.

iZdroj obrázku: Imgur.com / Marcus Red

Zídku si můžete dokonce i nabarvit tak, aby vám zapadala do celkového designu zahrady.

iZdroj obrázku: Imgur.com / Marcus Red

Zde se žádné meze fantazii nekladou. Barevně můžete spojit i květiny, které si do hlíny vysázíte.

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články