Odborník na negativní energie objasnil, proč by lidé neměli spát nohama směrem ke dveřím

                   

Možná už jste někdy slyšeli o správném rozložení nábytku v domě v souvislosti s různými energetickými poli, špatnými zónami nebo feng shui. Věděli jste ale, že se ani při sebeideálnějším nasměrování domu nedoporučuje mířit během spánku nohama směrem ke dveřím? A jaké další mýty ohledně ideálního místa pro spánek ještě existují.

Spánek nohama ke dveřím má údajně přivádět smrt

Slovanská víra říká, že spánek s nohama nasměrovanýma ke dveřím vede ke smrti. Tato filozofie předpokládá, že dveře jsou energetickým kanálem, který během noci spojuje dva světy: svět živých a mrtvých. Lidé, kteří spí tímto způsobem, mívají údajně špatné sny, trpí nespavostí a nočními můrami. Možným vysvětlením tohoto přetrvávajícího přesvědčení může být fakt, že mrtví bývají z místnosti vyneseni „nohama napřed“, což může vytvářet asociaci s tím, když někdo nasměruje nohy svojí postele směrem k východu.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Pozor na zrcadla v ložnici a hlavu pod oknem

Ani jiné polohy při spaní či rozmístění nábytku ale nejsou jednoznačně dobré. Podle některých náboženství a filozofií by v ložnici nemělo být zrcadlo. Tento objekt je silným zdrojem energie, mnoho lidí věří, že jde o bránu do posmrtného života. Častým průvodním jevem spaní v místnosti se zrcadlem jsou noční děsy. Pokud tedy zrcadlo v místnosti vážně potřebujete, doporučuje se ho na noc zakrýt látkou, případně je nasměrovat tak, abyste se v něm neodráželi. Nedoporučuje se ani spánek přímo pod okny. Když odhlédneme od racionálních důvodů, jakými je případný průvan nebo hluk, dříve se věřilo, že zlá síla může v noci vstupovat do místnosti právě oknem.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Ideální umístění postele v místnosti: v prostoru a bez rušivých prvků

Ať už věříte na duchy, nebo ne, pravdou je, že dveře, zrcadlo ani okno v zorném poli nebo nad hlavou nejsou nejlepším nápadem. A nejde jen o energie. Zrcadlo a lesklé plochy, mezi které patří právě okna, mohou během usínání působit rušivě. Lepší než ke zdi je umístit postel do prostoru, aby mohly proudit nejen energie, ale také vzduch.

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články