Jak odnaučit psa loudění u stolu za 7 dní. Zaříkávač psů doporučuje 3 kouzelná slova, fungují i na největší nezbedy

                   

Pokud chováte svého pejska v domácím prostředí, můžete se často setkat s jeho louděním u stolu. Jedná se o nejčastější zlozvyk. Pokud se ho dopouští i ten váš a snažíte se o jeho odnaučení, zkuste tyto tipy a triky. Během krátké doby se dočkáte dokonalé poslušnosti a vy se budete moci v klidu najíst.

Stůjte si za svým

Nejlepší je psa odnaučit loudit již od útlého věku, a to skrze důslednost a neústupnost. Kdykoli začne škemrat, měla by od vás zaznít slova:

  • “Fuj!”
  • “Ne!”
  • anebo “Nesmíš!”

Nezapomeňte při jejich vyřčení dodat na důrazu. Mazlíček si ihned uvědomí, že dělá něco špatně a stáhne se. Pokud jste si pořídili staršího pejska, nezoufejte, i na něj bude tato metoda dobře fungovat.

iZdroj fotografie: Unsplash

Vůbec se na něj nedívejte

Poté co usednete ke stolu, omezte jakýkoli oční kontakt s vaším psem. Vycítí tak, že od vás nic nedostane a bude si hledět svého. Pokud by se přece jenom rozhodl, že to zkusí a začne kňučet nebo štěkat, vůbec na to nereagujte. Vaše ignorace mu nebude vůbec příjemná a žadonění o pozornost a něco k snědku jej po chvíli přestane bavit.

Vyšlete jej do exilu

Další možností je držet mazlíčka daleko od stolu. Můžete ho poslat na jeho místo, kde se bude chvíli cítit dotčeně, ale nakonec ho to přejde. A pokud máte pejska, na kterého neplatí žádný povel a nevydrží ani ve vlastním pelíšku, zavřete jej do jiné místnosti. Sice mu bude chvíli smutno a možná se na vás urazí, ale naučí ho to, že se má být poslušný.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dejte mu něco do misky

Velmi účinným způsobem, jak omezit pejskovo loudění, je naplnění jeho vlastní misky. Vždy, když se budete chtít pustit do oběda či večeře, dejte něco dobrého i jemu. Bude se tak věnovat svým dobrůtkám a vás nechá být. A i kdyby dojedl rychleji než vy, nemusíte se bát, jeho bříško bude plné a on bude odpočívat.

Nezapomeňte poučit vaše blízké

Posledním opatřením, na které nesmíte zapomenout, je poučení rodinných příslušníků a přátel, kteří vás poctí návštěvou. Je třeba je upozornit na to, že nesmí podlehnout vlivu psích očí a vyvarovat se jeho krmení u stolu. Ne každý se vás totiž dopředu zeptá, jestli může mazlíčkovi něco dát a vy pak budete mít opět práci s jeho odnaučováním.

Máte nějaký vlastní účinný trik, který pejska rychle odnaučí loudit u stolu?

Dalším nepříjemným psím zlozvykem je tahání na vodítku. Dělá to i ten váš?
Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články