Odolné trávy dokáží zahrádkáře značně potrápit. Nedovolte jim zabrat vaši zahradu

                   

Pokud plevelům dovolíte, aby se rozšířily po vaší zahradě, už nikdy se jich bez použití drastických metod zcela nezbavíte. Vsaďte pro na docela jinou strategii a ochraňte volné plochy svých záhonů před agresory z rostlinné říše chytrým způsobem. Zároveň je tak i pohnojíte a zajistíte si úrodu na příští rok.

Jak zabránit trávám v rozšířením na záhonech

Semínka trav jsou opravdu odolná a kam jednou zapadnou, tam mají tendenci zůstat už navždy. S jejich eliminací vám však pomohou účinné přírodní prostředky v čele s pohankou. Nečekejte však přípravu žádných tinktur nebo pesticidů. Pohanka vám pomůže jednoduše tím, že ohroženou půdu zcela pokryje.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud ji totiž vysejete, roste tak rychle, že to žádné jiné rostlině jednoduše nedovolí. Pokud tedy máte záhon nebo pole, jež aktivně nevyužíváte, zasejte na něj právě pohanku. Můžete to udělat až do konce léta a k růstu jí stačí opravdu málo. Za týden vyklíčí a po měsíci vykvete. V tuto chvíli je vhodné porost pohanky posekat a volně rozhodit na záhon.

S péčí o půdu pokračujte až do zámrzu

Jakmile to uděláte, pokračujte s dalším výsevem. Tentokrát použijte směs ovsa a hořčice nebo semínek ředkviček. Získáte tak zelené hnojení, které nedovolí trávám růst a zároveň se postará o půdu, která by jinak zůstala ležet ladem. Na podzim ho stačí jen zaorat nebo zarýt do země. Během chladných měsíců se pak všechny živiny vstřebají a na jaře je bude stačit jen využít prostřednictvím nového výsevu nebo výsadby.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jak si poradit s trávami během jedné sezóny

Pokud se u vás na zahradě přece jen trávy rozšíří, nezoufejte. Jen se připravte na to, že si tento rok zkrátka budete muset trochu plivnout do dlaní a pravidelně je sekat. Nejlépe každý týden, přinejhorším dvakrát za měsíc. Vyčerpáte je natolik, že většina z nich nepřežije zimu. A s tím zbytkem už si na jaře snadno poradíte.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články