Proč se vyplatí v každém odpadkovém koši vyvrtat 2 nenápadné dírky

                   

V odpadkovém koši je sice nahoře ještě nějaký prostor, přesto bývá obvykle náročné ho vytáhnout z plastové nádoby, do které sáček dáváme. Zná to pravděpodobně úplně každý. Je nutné použít sílu a ideální je, pokud vám plastovou nádobu někdo podrží, abyste igelitový pytel s odpadky nepřetrhli. Existuje však trik, díky němuž bude vynášení odpadkového koše daleko snazší než doposud.

Stává se to opravdu často

Poměrně pravidelně se stává, že chceme rychle odnést odpadky, ale igelitový sáček je zaseknutý v plastové nádobě a nejde ven. Je tedy třeba požádat někoho dalšího nebo se pokusit zapřít o koš nohou a tahat. Pokud je odpadkový koš opravdu plný, riskujete, že se pytel roztrhne, když za něj příliš zatáhnete. A uklízet odpadky rozházené po místnosti je jistě to poslední, co potřebujete.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na první pohled se zdá, že existuje jediné řešení, a to vynášet igelitový pytel ve chvíli, kdy ještě není zdaleka plný. To však není šetrné ani k životnímu prostředí, vzhledem k materiálu, ze kterého se sáčky vyrábí, ani k vaší peněžence. Řešení této situace je přitom velmi jednoduché. Stačí použít vrtačku a poblíž dna nádoby vyvrtat dva otvory. Nevrtejte je však příliš nízko. Toto řešení pustí do odpadkového koše vzduch a sáček tak příště půjde bez potíží vyndat.

Zbavte se zápachu

Na počátku jsme hovořili o tom, že se možná chcete co nejdříve zbavit odpadkového koše kvůli nepříjemnému zápachu. Je jasné, že odpadkový koš je semeništěm nečistot a různých bakterií. Důležité je tedy po vynesení odpadků koš důkladně omýt vodou a mýdlem, případně ho také vydezinfikovat. Existuje však ještě další způsob, který vás zaručeně zbaví zápachu. Stačí, když na dno odpadkového koše vysypete jedlou sodu a pak teprve vložíte igelitový sáček na odpad. Soda pachy pohltí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Další možností je využití bylinek. Stačí je dát opět na dno a s každou výměnou pytle je vyměnit také. Bylinky nejen pohltí pachy, ale navíc zanechají krásnou vůni. Pomoci vám může také vanilkový extrakt. Stačí ho nalít na vatové tampony a ty pak vyskládat na dno nádoby. Vanilku nechte působit alespoň přes noc. A podobně působí také slupky z citrusů. Místo do igelitového sáčku na odpadky je nechte vysušit na topení a potom je vložte na dno nádoby na odpadky. Uvidíte, že bude po zápachu.

A jaký trik proti zápachu v útrobách odpadkového koše používáte vy?

Abyste udrželi odpadkový koš maximálně hygienický, ošetřete ho domácí dezinfekcí
Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články