Odstranění nežádoucího zápachu bot během pár minut

                   

Pokud jsou vaše oblíbené boty, které rádi nosíte, nepříjemně cítit, je to samozřejmě velmi nepříjemná situace. Pokud jste například na návštěvě, kde je zvykem se zouvat, na sebevědomí to člověku zrovna nepřidá.

Příčiny tohoto nežádoucího jevu mohou být různé a někdy to může být i kombinace několika faktorů, například:

  • vyšší potivosti nohou,
  • příliš úzké a těsné obuvi, a
  • nevhodného materiálu s příliš nízkou až nulovou prodyšností.

Abyste nepříjemnému zápachu bot zabránili, můžete vyzkoušet některý z níže uvedených postupů.

iZdroj fotografie: Pixabay

Zelený čaj

Možná vám tato metoda přijde nestandardní, ale je velice jednoduchá, a přitom skutečně účinná. Postačí vzít dva sáčky se sypaným zeleným čajem a po jednom je vložit do každé boty, pod vložku. Nejenže bude čaj působit díky své příjemné vůni, ale pomůže také absorbovat nežádoucí pachy, a to již za několik hodin.

iZdroj fotografie: Pixabay

Peroxid vodíku

Peroxid vodíku je znám pro své dezinfekční účinky, které lze využít právě i při ošetření obuvi. Postup je jednoduchý, stačí kousek hadříku namočit do peroxidu a otřít vnitřní část obou bot. Pokud máte možnost, nechejte boty poté vyvětrat ve venkovním prostoru. Tímto postupem se boty dezinfikují, zbaví se nežádoucích pachů a zabrání také škodlivým bakteriím v přenosu na kůži chodidel.

iZdroj fotografie: Pixabay

(Ne)obyčejné mýdlo

Velice jednoduchým řešením daného problému je vzít kousek mýdla, dát je do každé boty a nechat je tam působit ideálně přes noc. Uvidíte, jak budou ráno boty příjemně provoněné. Účinky této metody však netrvají příliš dlouho, a proto se doporučuje tento postup opakovat alespoň dvakrát týdně, případné i vícekrát.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jedlá soda

Jedlá soda má vynikající absorpční schopnosti a pokud ji použijete na boty, účinně odstraníte nežádoucí pachy. Nejprve nechte boty zevnitř dobře vyschnout a poté je vysypejte jedlou sodou. Nechte ji působit alespoň několik hodin a poté ji z bot jednoduše vytřepejte. Pokud ve vnitřní části bot část sody ještě zůstala, stačí dané místo otřít vlhkým hadříkem.

iZdroj fotografie: Pixabay
Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články