Trápí vás prach na nepraktických místech? Vsaďte na lidové postupy, díky kterým zmizí doslova během mrknutí oka

                   

Každý z nás chce mít krásný a čistý domov. Proto je třeba čas od času utřít prach pomocí hadříku nebo prachovky. Ne vždy se ale s těmito pomocníky dostanete na místa, která chcete vyčistit. Vyzkoušejte tyto triky, jež vám pomohou od prachu na nepraktických nebo těžce dostupných místech, jako je klávesnice od počítače nebo listy rostlin.

Na žaluzie stačí stará ponožka

Nejefektivnějším způsobem, jak dostat všechen prach ze žaluzií, je využití obyčejné ponožky. Pokud máte v šuplíku nějaký starý pár, určitě ho nevyhazujte. Nasaďte si jednu „fusekli“ na ruku a pomalými pohyby s ní přejeďte po žaluzii. Postupujte směrem shora dolů. Na látce se během chvilky objeví prachové chomáče, které jednoduše odstraníte druhou rukou, a můžete stírat znovu. Stejným způsobem lze utřít i police nebo skříně.

iZdroj fotografie: Unsplash

Dopřejte svým rostlinám sprchu

Pokud chcete zbavit nečistot listy vašich pokojových rostlin, vystačíte si se suchým papírovým ubrouskem. Ten nikdy nenamáčejte, protože hmota vznikající z prachu, kousků papíru a vody ucpává průduchy. Květinám byste tak mohli zabránit v dýchání a ony by uhynuly. Další možností je sprcha, jež snadno a rychle odstraní veškeré prachové částice.

Plyšáky zbaví prachu vakuový pytel

Velkým problémem může být prach na plyšových hračkách, obzvlášť pokud jsou vaše děti alergici. S tímto si ale hravě poradí vakuový pytel. Plyšáky do něj jednoduše vložte a vysajte vzduch vysavačem. Plyšoví přátelé vašich ratolestí se po vyjmutí zase vrátí do původního tvaru a budou zbavení od prachu a všech jiných nečistot.

iZdroj fotografie: Unsplash

Lepivé válečky pomohou nejen od prachu

S mnoha místy, kde hadr nestačí, vám pomohou lepivé válečky, které jsou k dostání prakticky všude a jsou cenově dostupné. Využít je můžete při odstraňování prachu ze:

  • stínítek lamp,
  • gaučů,
  • křesel,
  • polštářů,
  • oděvů.

Jednoduše s nimi přejeďte po povrchu a odtrhněte použitou část samolepicího listu. Tato šikovná věcička vás zbaví také zvířecích chlupů a mnoha dalších nečistot.

Na klávesnici jedině stlačený plyn

Pokud vás trápí prach na klávesnici od počítače, nejlépe si s ním poradí stlačený plyn. Ten si můžete pořídit v obchodě s počítačovým vybavením za poměrně dobrou cenu. Práce s ním je snadná, umístěte trubičku, která je součástí balení, mezi klávesy a stlačte sprej. Usazený prach odletí z klávesnice a vy ho můžete setřít ze stolu.

Jak jste si s prachem na těchto nepraktických místech poradili vy?

Nejen klávesnici je třeba čistit od prachu. Proveďte údržbu celého počítače a zaručte si tak jeho správné fungování!
Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články