Okouzlující malý domek o rozloze pár metrů čtverečních má skleník i verandu

                   

Společnost Olive Nest Tiny Homes byla založena v roce 2017 a soustředí se na stavby domků malých rozměrů. Jedná se prakticky o rodinný podnik, který vedou manželé Hansonovi a jejich dcera. Tito Američané svou myšlenkou doslova dobývají svět. Pojďme se pokochat jedním z jejich výtvorů, a to je tento miniaturní domek se skleníkem, který dostal název Elsa.

iZdroj fotografie: Olive Nest Tiny Homes

Ekologické materiály

Ke stavbě domku pojmenovaného Elsa bylo použito mnoho přírodního materiálu. Jeho obvodové zdi jsou postavené z dřevěných trámů a latí, které jsou pečlivě ošetřené proti poškození vlivem nepříznivého počasí.

Dům má rozlohu pouze 30 metrů čtverečních. Fascinujícím doplňkem tohoto mini obydlí je i celkem prostorný skleník, který je propojený s domkem pomocí dřevěné terasy.

Co je však naprosto úžasné je to, že pokud se jeho majitel bude chtít přemístit na jiné místo, zahákne domek za auto a popojede si kam se mu jen zachce. Tato sofistikovaná stavba je totiž vybavena i koly. Dá se říct, že se jedná o velice praktický dřevěný mobilheim.

iZdroj fotografie: Olive Nest Tiny Homes

Dokonalý interiér

I přesto, že je domek velice malý rozlohou, jeho autoři do něj zakomponovali vše potřebné. Příjemný dřevěný materiál na vás dýchne už při vstupu. Obvodové stěny jsou natřené na bílo, proto se jeví místnosti opticky větší. Ve spodní části obydlí si majitel uvaří vše potřebné v moderně zařízené kuchyni, v jejíž blízkosti jsou i stoličky s jídelním stolem.

iZdroj fotografie: Olive Nest Tiny Homes

Všechny místnosti jsou propojené, což je velice chytře řešené, vzhledem k omezeným prostorovým možnostem. Dřevěné schody zavedou unaveného majitele do prvního patra, kde se nachází prostorné lůžko. Je odsud i božský výhled do okolí.

Domu nechybí samozřejmě ani odpočinková místnost v podobě pohodlně vyhlížejícího gauče, nebo koupelna s toaletou. Tento projekt se skutečně povedl na jedničku a třeba se stane budoucností společnosti. Minimalismus a ekologie si totiž stále upevňují svou pozici.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články