Oprava díry v oblečení bez použití jehly a niti. Tajemství švadlenek zvládne každý za 30 vteřin

                   

Vždy si oblíbíme jeden kousek oblečení, který nosíme velmi často bez ohledu na to, jak vypadá. Časté nošení ale vede k tomu, že se postupem času látka rozpadne a může se stát, že se vám udělá díra na koleni nebo jiných místech. Protože se ale tohoto kousku nedokážete vzdát, musíte si poradit tak, aby se dal nosit i nadále. Jestli ale nemáte při ruce jehlu a nit, pomůže vám tato metoda.

Někteří si nepřišijí ani knoflík, pro ně bude tato metoda výhra

Tímto způsobem si můžete opravit malé i větší díry na oblečení. Budete sice potřebovat několik věcí, pokud je ale seženete nebo dokonce máte doma, máte napůl vyhráno. Potom už záleží jen na vaší šikovnosti.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Budete tedy potřebovat:

  • Fixační materiál ronofix (zakoupíte v prodejně s látkami nebo řemeslném obchodě)
  • Malý list voskového papíru
  • Žehličku a žehlicí prkno

Postup je následující – nejdříve svůj kousek oblečení obraťte naruby. Nejlepší bude, pokud část, kterou budete opravovat, vyžehlíte úplně do hladka, aby nebyla zvlněná. Poté vyřízněte kousek fixačního materiálu, který by měl být o něco větší, než je díra, kterou chcete opravit.

iZdroj obrázku: Pexels.com

Žehličku držte 10 vteřin, celý postup zvládnete do deseti minut

Po nastřižení ronofixu zatlačte látku, která je kolem díry, k sobě, abyste již neviděli otvor. Poté umístěte ronofix. Žehličku zapněte a nastavte ji na program „vlna“. Dejte pozor, abyste na ronofixu měli voskový papír, který zabrání tomu, aby se žehlička na přilepila na ronofix.

Poté žehličku přitlačte na papír a držte 10 vteřin, pozor abyste s ní nehýbali! Jinak byste celý postup museli opakovat. Zkontrolujte oblečení, zda jste se trefili na první pokus a „záplata“ drží na všech místech a nikde nekoukají žádné nitě. Jestli se vám nepovedlo zacelit celou díru, postup opakujte, dokud nebudete s výsledkem spokojeni. Díky tomuto způsobu opravy vám oblíbený kousek oblečení vydrží zase o něco déle.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články