Originální květináč si vytvoříte jen z PET lahví a cementu. Budete se divit, že jste na to nepřišli dřív

                   

K výrobě této zahradní dekorace toho příliš mnoho potřebovat nebudete. Stačí jen, pokud doma najdete několik stejných plastových lahví a zbytek cementu. Získáte praktickou i krásnou dekoraci, která navíc odolá jakýmkoliv povětrnostním podmínkám. Nevěříte? Přesvědčte se, jak jednoduchý tento postup je.

Pět stejně velkých lahví stačí

Velikost PET lahví závisí na tom, jak velký chcete květináč mít. Začněte tím, že u všech odřežete dno, ale samozřejmě ve stejné výšce. Doporučujeme si tuto linii předem vyznačit fixou. Snažte se stříhat rovně a dno si odložte. Budete ho totiž při tvorbě květináče ještě potřebovat. Nakonec lahve rozstřihněte napůl, aby vám vznikly dvě stejné poloviny.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Lahve si položte vedle sebe a vyrovnejte je za pomoci dřevěných desek. Musí být možné do nich pohodlně nalít cement. Jakmile tento krok dokončíte, rozmíchejte si ho. Cement, písek a voda – nic víc potřebovat nebudete. Konzistence musí být taková, aby se materiál snadno naléval. Nalijte ho do každé lahve a zarovnejte ho špachtlí. Totéž proveďte i s odstřiženým dnem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Stačí už jen počkat a vše zkompletovat

Jakmile cement vytvrdne (což trvá minimálně 24 hodin podle okolní teploty), odstraňte všechen plast. Starý hrnec nebo květináč naplňte zeminou, dobře ji udusejte a následně vyklopte na rovný povrch. Vše zalijte cementem, ale ještě předtím, než zaschne, nezapomeňte vytvořit otvor pro odtok přebytečné vody. Následně okolo něj opět za pomoci čerstvého cementu připevněte cementové polotovary z plastových lahví.

Celý návod najdete tady

Odlitky ze dna lahví postavte do kruhu vedle sebe a prostor mezi nimi vyplňte cementem, který následně nechte zaschnout. Nyní už stačí jen odstranit přebytečnou hlínu a postavit hotový květináč na podstavec. Pro lepší vzhled doporučujeme celé dílo hladce obrousit brusným papírem. Pokud budete mít čas a chuť, natřete ho libovolnou barvou (vhodnou pro venkovní použití). Vaši zahradu dokonale rozzáří.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články