Papírové ruličky od toaletního papíru nevyhazujte do koše. Mají praktická využití

                   

Papírové ruličky od toaletního papíru patří mezi odpad, kterého se prostě nezbavíte. Nedají se umístit do recyklovaného papíru, ale zároveň mohou nabídnout celou řadu možností pro případné další využití. V článku najdete rovnou 8 originálních způsobů pro další použití papírových roliček.

Nádoby pro výsev rostlin

Když do papírových roliček umístíte zeminu, získáte praktické květináčky pro rychlení malých sazeniček. Takto připravené je můžete rovnou umístit do velkého květináče, protože ruličky se postupně rozloží. Elegantně tak využijete odpad a zároveň si připravíte dobrý základ pro úrodu zeleniny nebo krásných květin pro dekoraci.

iZdroj fotografie: Imgur.com / Thomas River

Originální rámeček na zrcadlo nebo fotku

Když papírové ruličky od toaletního papíru rozstříháte na menší kolečka, získáte ideální materiál pro výtvarné tvoření. Pokud tyto drobné kousky slepíte a nabarvíte, vznikne vám originální ozdobný rámeček například pro zrcadlo nebo vložení fotky.

iZdroj fotografie: Imgur.com / Thomas River

Praktický organizér na stůl

Vezměte si kousek lepenky a papírové ruličky, které jste předtím obarvili na zvolenou barvu, nalepte. Tímto jednoduchým postupem získáte členitý organizér pro tužky, zvýrazňovače a další nezbytnosti na stůl. A až vás omrzí barva, stačí si jednoduše vyrobit nový z dalších nastřádaných roliček od toaletního papíru.

iZdroj fotografie: Imgur.com / Thomas River

Krmítko pro ptáky

Když vezmete obyčejnou ruličku od toaletního papíru, snadno s její pomocí vykouzlíte krmítko pro ptáky. Budete k tomu potřebovat arašídové máslo nebo lojový tuk. Roličku důkladně omáčíte v másle nebo tuku a následně vyválíte v semínkové směsi pro ptáky. Tak se semínka nalepí na ruličky a vytvoří krmítko. Dejte pouze pozor, ať vyberete směs s vhodným složením.

iZdroj fotografie: Imgur.com / Thomas River

Přehledné uspořádání kabelů

Máte v šuplíku mnoho zamotaných kabelů? Jednoduše si vezměte papírové ruličky, označte si je a poté do nich smotejte dané kabely. Vyhnete se tak jejich zamotávání a proplétání. Najít ten správný kabel bude také hned o něco jednodušší.

iZdroj fotografie: Imgur.com / Thomas River

Pořádek v přízích

Prázdné ruličky jsou skvělým základem pro namotání přízí. Takto připravené si je lépe utřídíte a porovnáte na zvolené místo. Jemným naříznutím ruličky si také uděláte místo, kam můžete zaseknout aktuální konec příze pro pohodlnější motání.

iZdroj fotografie: Imgur.com / Thomas River

Aby se balicí papír nerozmotal

Role s balicím papírem mají tendenci rozmotávat se a trhat. Tomu zabráníte ve chvíli, kdy kolem balicího papíru umístěte nastřihnutou roličku od toaletního papíru. Pro další manipulaci jistě oceníte i snadné sundání a opětovné nandání tohoto ochranného krytu.

iZdroj fotografie: Imgur.com / Thomas River

Malá krabička na dárky

S pomocí ruličky jednoduše vytvoříte efektní balení na malé dárkové předměty. Stačí přehnout konce, jemně je zalepit a následně použít mašli či barvy pro dekoraci. Snadno tak vytvoříte poměrně elegantní balení a zároveň neutratíte ani korunu navíc.

iZdroj fotografie: Imgur.com / Thomas River
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články