Plata od vajec naplněná cementem vykouzlí nádhernou balkónovou dekoraci

                   

Pokud jste vynalézaví a máte rádi originální a jedinečné výrobky nebo dekorace, můžete si s námi zkusit vyrobit tento skvělý květináč, který se vám bude hodit na různé keře nebo menší stromky. Je to květináč, který má neobvyklý tvař a navíc si ho můžete namalovat barvou, jakou budete chtít.

Využijete plata od vajec a mokrý písek

K výrobě tohoto jedinečného květináče budete potřebovat:

  • Velká plata od vajec
  • Mokrý písek a kyblík
  • Cement
  • Plastové lahve
  • Pokud budete chtít barevný květináč, barvy

Postup je jednoduchý a zvládne ho každý. Nejdříve si musíte vytvořit stěny květináče. Stačí použít čtyři kartonová plata od vajec, raději je k sobě slepte lepicí páskou.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Poté dejte mokrý písek do kbelíku a pořádně ho tam natlačte, ať dobře drží. Potom udělejte „bábovičku“ a kbelík sundejte.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Korpus z plat poté přemístěte přes písek.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Následuje nalití cementové směsi přes písek, ale pozor, ať nezničíte pískovou bábovičku.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Do rohů dejte čtyři ořezané plastové vršky od lahví a uprostřed květináče vytvořte otvor, kde budou vytékat přebytečná voda.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Až cement vytvrdne, odstraňte kartonová plata od vajec. Písek také odstraňte, protože ho budete nahrazovat hlínou určenou pro typ květiny, kterou budete chtít zasadit.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Můžete keřík nebo stromek zasadit nebo se pusťte do barvení květináče. Můžete ho i libovolně obrousit do tvaru, který chcete.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Použít můžete i starý ručník

Dalším tipem může být květináč ze staré osušky, utěrky nebo ručníku. Stačí vám ještě suchá směs betonu, kbelík, a igelit. Namíchejte betonovou hmotu a do ní ponořte ručník nebo jinou látku, kterou byste jinak vyhodili. Na kbelík dejte igelit a přes něj položte namočený ručník.

iZdroj fotografie: Adobe Stock

Dno se pokuste vyhladit, aby bylo rovné. Poté musí pár dní počkat, než beton vyschne a vytvrdne. Poté ho sundejte z formy a máte hotovo! Nezapomeňte také udělat díru na odvod vody. Pokud se tak stane, vysypte dno květináče kamínky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články