Podívejte se, co se stane, když otřete vodovodní kohoutek papírem na pečení

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pečicí papír není obyčejným papírem. Je tomu tak díky jeho ochranné vrstvě, díky které je odolný vůči vysokým teplotám mastnotě nebo vlhkosti. Právě tuto ochrannou vrstvu lze využít k celé řadě triků napříč celou domácností. Které to jsou?

Čisté kolečko od otvíráku, zprovoznění zadrhnutého zipu či vyřešení problému se slepenými stránkami knihy – pečicí papír pomůže v rámci celé domácnosti

Za málo peněz hodně muziky. Mít u sebe roli pečicího papíru se vyplatí nejen při přípravě pokrmů. Své využití najde v kuchyni i mimo ni. Vyčistit jím můžete například ozubené kolečko na otvíráku plechovek. To je díky svému tvaru náchylné na hromadění nečistot. Jednoduše o něj navoskovanou stranu papíru otírejte, dokud nebude opět čisté. Tímto jej i promažete, takže se nebude zadrhávat a způsobovat nepříjemné zvuky. Rychle potřebujete trychtýř, ale zrovna jej nemůžete nikde najít? Vyrobte si jej z pečicího papíru.

Zasekává se vám zip u oblíbené bundy? I tady pomůže pečicí papír. Jednoduše jím dráhu několikrát přetřete. Pokud ji budete takto promazávat pravidelně, problému se zadrhnutým zipem se vyhnete úplně. Jste-li majiteli oblečení z dražšího materiálu náchylného na poškození či znečištění, zabalte jej do pečicího papíru.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Je odhrnování závěsu stále těžší? Doslova to skřípe? Příčinou může být opotřebení povrchu tyčky, na níž je závěs zavěšený. Tento problém vyřešíte jejím přetřením pečicím papírem. Plocha žehličky nepatří, díky vysokým teplotám, kterých dosahuje v rozmezí pouhých několika vteřin, mezi útočiště bakterií. To ale neznamená, že se zde nemohou objevit nečistoty. Ty navíc bývají v drtivé většině případů připálené, což žádný citlivější nos rozhodně nepotěší.

Slepené stránky oblíbené knihy nepotěší zase žádného vášnivého čtenáře. Stejně tak stránky pokrčené či s ohnutými rohy. Těchto nešvarů se snadno zbavíte vložením pečicího papíru. Z knihovny zpět do koupelny (anebo kuchyně) rovnou k vodovodnímu kohoutku. Udržet jej lesklý a zářivě čistý bývá oříšek. Obzvlášť v případě, kdy jsou mezi členy domácnosti menší děti. Pro jeho údržbu jej přetřete pečicím papírem, dokud jeho povrch nebude opět lesklý. Takto vytvoříte voděodolnou vrstvu, díky níž lesk i čistota vydrží.

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články