Fascinující kontejnerový dům ohromil celý svět. Postavíte ho za 10 minut, komfort bydlení je však neuvěřitelný

                   

Problém s bydlením řeší v dnešní době řada rodin. Není tedy divu, že se objevují stále nové a nové star-tupy, které se snaží všechny potíže vyřešit co nejrychleji, a také nejlevněji. Jeden z těch opravdu zajímavých se nedávno objevil v Číně. Malý kontejnerový domek sice nevypadá na první pohled příliš atraktivně, ovšem až nahlédnete dovnitř, nebudete se stačit divit. Je totiž mnohem pohodlnější, než si nejspíš myslíte.

Základem domku je obyčejný kontejner

Kontejnerový dům není ničím novým. Obvykle si však pod tímto pojmem představíme „krabicové řešení,“ vyhlížející spíše jako z nouze ctnost, a nikoli jako plnohodnotné místo k životu. Čínský projekt však tento zažitý stereotyp neuvěřitelným způsobem mění. Nejenom, že dokáže v útrobách kontejneru ubytovat i menší rodinu. Zároveň také všem obyvatelům dává pocit, že skutečně bydlí a nejenom přežívají.

iZdroj fotografie: Pixabay

Protože je vše vytvořeno z běžného kontejneru, není nutné řešit žádné povolení ke stavbě ani jiné byrokratické kličky. Kam kontejnerový dům postavíte, tam zkrátka a dobře bude stát (samozřejmě by se mělo jednat o váš vlastní pozemek). A v čem je tento koncept tak unikátní? Můžete ho totiž rozložit po stranách a získat tak mnohem větší prostor, než by vás nejspíš při pohledu na běžný kontejner napadlo.

Jen 10 minut a okamžitě bydlíte

Nejneuvěřitelnější je však na tomto domku docela jiný fakt. Na jeho plnohodnotné složení vám totiž stačí pouhých 10 minut. A nemusíte přitom mít ani žádné odborné znalosti. Na počátku vše vypadá jako obyčejný kontejner, který někdo jen omylem odložil na vhodnou plochu. Ovšem rozložením stran se okamžitě změní v opravdu půvabnou stavbu s dvakrát větším vnitřním prostorem oproti předloze. A co najdete uvnitř?

iZdroj fotografie: Pixabay

Především příčky, s nimiž lze opravdu jednoduše manipulovat. Každý majitel si tak může rozčlenění vnitřního prostoru upravit zcela podle sebe. Vše působí díky použitým barvám velmi světle a co je ještě lepší, jeho obyvatelé nebudou trpět ani nedostatkem světla. O vše se totiž postarají velká okna s minimalisticky vyvedenými rámy. Ty obyvatelům poskytují zároveň i zajímavý výhled ven, takže se uvnitř kontejneru jistě bydlí velmi příjemně.

Dům z kontejneru lze plně vybavit

Dovnitř je samozřejmě možné nainstalovat vše, co ke spokojenému životu potřebujete. Připojení k inženýrským sítím je velmi podobné jako u oblíbených mobilhausů. Na první pohled tak nikdo nepozná, že před ním stojí jen obyčejný kontejner. Zajímá vás, jak to vypadá uvnitř nebo jak je řešeno třeba zafixování stěn proti opětovnému složení? Podívejte se na autentické video, které vám bydlení v kontejneru představí v plné kráse.

Podívejte se, jak skvěle se bydlí v domku z kontejneru. Chtěli byste mít doma také takový?
Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články