Popel společně s droždím dokáže na zahradě divy. Všechny sazenice násobně zvýší svou plodnost

                   

Nezáleží na tom, zda jste si právě pořídili sazenice bylinek, zeleniny nebo květin. Všechny potřebují zejména správně nastartovat své období růstu. Nemusíte sázet na drahá hnojiva z obchodu, my pro vás máme docela jiný postup. Vystačíte si jenom s popelem a droždím, které běžně používáte na pečení.

Důležitý je správný poměr surovin

Nestačí však tyto ingredience vzít a jen tak je k rostlinám nasypat. Musíte totiž trefit ten správný poměr. A jak by to mělo vypadat? Na jednu lžíci popela si připravte půl čajové lžičky instantního droždí. To vše nakonec rozmíchejte ve dvou litrech vlažné vody. Opravdu musí být jen vlažná, horká voda by prospěšné kvasinky v droždí zničila.

iZdroj fotografie: Unsplash

Teď budete muset chvíli nechat působit přírodu. Směs na 24 hodin odstavte na vhodné místo a zakryjte. Po této době je výluh hotový. Promíchejte ho a vydatně s ním zalijte každou sazenici, kterou na zahrádce máte. Uvidíte, že vám začnou doslova růst pod rukama. A přitom je tajemství celého procesu opravdu primitivní.

Proč právě popel a droždí? Vysvětlení je snadné

Vše spočívá v komplexu živin, který díky popelu a kvasinkám z droždí svým rostlinám dodáte. Najdete tu totiž vše, co nejmenší semenáčky pro svůj vývoj potřebují. Rychle zesílí, a stanou se tak odolnějšími vůči chorobám a škůdcům, v neposlední řadě si pak dobře narostlé větvičky zeleniny poradí i s tíhou plodů.

iZdroj fotografie: Pixabay

Samozřejmě však nejde o jediné hnojení, které byste jim měli dopřát. Po dvou až třech týdnech sáhněte třeba po výluhu z kopřiv, po slepičím zákvasu anebo po samostatném droždí rozmíchaném ve vodě. To vše se postará vašim rostlinkám o dostatek živin po celou vegetační sezónu. Odměnou za péči vám bude hojná úroda i krásný vzhled.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články