Postup na čištění toalety a vany od rzi. Je levný a čistí lépe než drahé přípravky

                   

Toaleta jistě patří k místům, která čistíme nejčastěji. Většina hospodyněk využívá konvenční čisticí prostředky, které jsou sice účinné, ale nejsou zrovna levné a ani nejsou šetrné k přírodě. Častokrát navíc mohou způsobit žloutnutí povrchu toalety nebo kachliček, což jistě není nic, co byste si přáli. My vám dnes poradíme, jak si vyrobit domácí prostředek jen s použitím dvou surovin, který je velmi efektivní, a vystačíte si s ním nejen na čištění toalety.

Peroxid vodíku

Určitě i vy máte v domácí lékárničce peroxid vodíku. Je to velmi užitečná pomůcka k dezinfekci ran, ale co možná nevíte je to, že se dá snadno využít k úklidu různých povrchů. Odstraňuje totiž bakterie, plísně a nepříjemné pachy, a navíc je šetrný k obkladovým materiálům.

Amoniak

Tento prvek možná většina z nás zná spíše pod názvem čpavek. A jistě už jste někdy cítili jeho pronikavou ostrou vůni. Je velmi účinným čisticím prostředkem, který je schopen štěpit bílkovinné buňky, dokáže odstranit i mastné usazeniny a skvěle si poradí prakticky s jakoukoliv nečistotou. Proto se nezřídka používá k čištění podlah, oken nebo potrubí. Při práci s ním však nezapomínejte dbát na bezpečností opatření. Je silně dráždivý, takže je nutné použít gumové rukavice, respirátor či ochranné brýle, aby nedošlo k potřísnění kůže a nadýchání nepříjemných výparů.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Spojte jejich síly

Když tyto dvě látky spojíte, vznikne velmi účinný čisticí prostředek, který si dokáže s úklidem toalety velmi snadno poradit. Roztok, který je bezpečný pro použití v koupelně a na toaletě, získáte smícháním 100 mililitrů peroxidu vodíku a 100 mililitrů amoniaku. Tekutinu následně vlijte do rozprašovače a pevně jej uzavřete, aby nedošlo k nechtěným únikům tekutiny.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Při úklidu nezapomeňte také dokořán otevřít okna, aby vše dobře větralo. Trochu přípravku aplikujte na znečištěná místa a pomocí hadříku je očistěte. Povrchy následně opláchněte čistou vodou. Získáte dokonale čistý povrch, který si navíc zachová svou přirozenou bělost.

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články