Postupujte podle těchto tipů, pokud chcete, aby vaše pračka vydržela mnohem déle

                   

Pračky jsou dnes již neodmyslitelným pomocníkem ve velké většině domácností. Život bez nich už si dokážeme jen těžko představit. Stačí do bubnu pračky vložit prádlo, přidat čisticí prostředek a jediným knoflíkem máte zajištěno, že vaše prádlo bude čisté. Investice do praček není malá, na druhou stranu ale pračka vydrží dlouho. A aby pračka vydržela ještě déle, stačí se řídit jednoduchými pravidly.

Tyto triky se týkají:

  • dvířek pračky,
  • čištění pračky,
  • umístění pračky,
  • hadice pračky.

Dvířka pračky

První trik se týká právě dvířek pračky. Po každém praní nechejte dvířka pračky otevřená. Postačí jenom malá škvírka, kterou vyjde ven přebytečná vlhkost. Kdybychom dvířka pračky uzavřeli, vlhkost by se držela uvnitř pračky, což může způsobit růst nejrůznějších plísní a bakterií. Ty mohou nejenže způsobovat zdravotní problémy a znečišťovat prádlo, ale také ničí vaši pračku.

Čistění pračky

Málokdo přemýšlí o tom, že také pračku je potřeba čistit. Ideální je vyčistit pračku jednou za měsíc. Použijte k tomu speciální čisticí prostředky, které vyčistí samotný buben pračky a zbaví vás také nepříjemných zápachů. Po vyčištění je vhodné nechat pračku prát „na prázdno“, to znamená bez vloženého prádla.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Umístění pračky

Pračka by vždy měla stát vodorovně. Pokud stojí na nerovném povrchu, mohou vibrace způsobené při praní způsobit poškození jak vaší podlahy, tak také pračky. Taktéž dochází k většímu opotřebení jednotlivých částí pračky (například ložisek či tlumičů). Některé pračky jsou proto vybaveny nožičkami, které jdou nastavit. Položte tedy na svou pračku vodováhu a upravujte výšku nožiček tak dlouho, dokud nebudete mít pračku vodorovně.

Hadice

Většina praček se prodává s černými gumovými hadicemi, které se časem opotřebují. Mohou způsobit i záplavu vaší koupelny. Gumové hadice je vhodné vyměnit za ty z nerezové oceli.

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články