Použijte mléko a jód pro bohatou a zdravou podzimní sklizeň okurek

                   

Zahrádkáři přicházejí s novým trendem. Stříkají teď mlékem vše, co jen mohou. Zajímavé ovšem je, že jejich počínání má dobré výsledky. Ti, kteří se rozhodli své okurky pohnojit směsí mléka a jódu byli opravdu překvapeni. Obyčejná směs jim přinesla výborné výsledky. Vyzkoušejte postup také a uvidíte, že nebudete litovat.

Recept na hnojivo

Pokud chcete růst svých okurek podpořit mlékem a jódem, vyzkoušejte následující recept. Jedná se o levnou směs, která však nabízí překvapivě dobré výsledky. Nemá žádné vedlejší účinky a nemusíte se tak o svou rostlinu bát.

  • Čerstvé mléko – 1 litr
  • Jód – 30 kapek
  • Voda – 10 litrů
  • Domácí mýdlo – 20 gramů

Jestliže máte více okurek, můžete směs i zdvojnásobit.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Příprava směsi

Všechny přísady důkladně promíchejte. Lépe uděláte, pokud použijete rukavice. Celou směs pak nalijte do rozprašovače, abyste ji mohli co nejrovnoměrněji nanést na rostlinu.

Okurky začněte stříkat po celé jejich délce. Takový proces by měl být prováděn hlavně večer, kdy má rostlina klid a nehrozí, že by ji spálily paprsky slunce. Pokud je budete stříkat během dne, mohou se listy spálit i ve chvíli, kdy nejsou tropy. Sluníčko um být v takové chvíli velice zákeřné.

Stříkejte pravidelně

Takové hnojení by mělo rostlinu obohatit o všechny potřebné živiny. Ty rostlina vstřebá v noci, když bude mít klid, a během dne pak bude plná síly. Díky mléku a jódu se dokáže lépe bránit před škůdci a chorobami a zdobit tak váš skleník nebo jen těšit majitele plody po dlouhý čas.

I kořeny potřebují péči

Nezapomeňte také na skutečnost, že i kořeny potřebují výživu. Kromě rozprašovače tak použijte i konev. Trochu směsi nalijte ke kořenům rostliny, aby získala potřebnou sílu. Tento postup opakujte pravidelně, a pak na chvíli hnojení přerušte. Uvidíte, jak bude rostlina růst, nabírat na síle a bohatě plodit. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články