Zbyl vám doma antibakteriální gel? Můžete ho použít i jinak než jen na dezinfekci rukou. Nápaditě a užitečně, nazmar nepřijde ani kapka

Dezinfekční gely mají mnohem více použití, než si nejspíš myslíte. V domácnosti vám pomohou s celou řadou nezbytných úkonů.

Zdroj fotografie: Depositphotos

Nejspíš to také znáte. Na začátku minulého roku jste nakoupili různé dezinfekční gely, kterým teď pomalu začíná vyprchávat trvanlivost. A co tedy s nimi? Rozhodně by bylo škoda je vyhodit, v domácnosti totiž najdou celou řadu dalších uplatnění. Pomohou vám zejména s nejrůznějším čištěním a úklidem.

Jak vyčistit žehličku na vlasy

Aby dělala přesně to, co od ní očekáváme, musí být její žehlicí plotny dokonale hladké a čisté. A právě k tomu nám může pomoci dezinfekční gel. Stačí ho nanést na houbičku, žehličku zahřát a poté jednoduše odstranit všechny nečistoty. Není to tak těžké, jak to vypadá, a plotny budou navíc opět nádherně hladké.

Zdroj fotografie: Pixabay

Dezinfikujte květináče pro své rostliny

Když nám nějaká rostlina odumře nebo uschne, bývá často na vině nějaká choroba. Abyste si tedy tuto nepříjemnost nepřenesli na jiného zeleného svěřence, musíte předtím květináč důkladně vyčistit. A právě v tom vám bude nápomocen dezinfekční gel. Opět ho naneste na houbičku a květináč vymyjte. Nechte několik minut působit a poté vše dočistěte vlažnou vodou.

Dezinfekční gel vyčistí vaši koupelnu

Také si často nanášíte make-up? Pak určitě víte, kolik bakterií dokáže přežít v tónovacích houbičkách, speciálních štětcích a dalším vybavení. Není divu, vždyť se na těchto předmětech usazují nečistoty z vaší pokožky, které jsou proto tyto patogenní organismy dokonalou živnou půdou. Pokud však tyto předměty ponoříte na několik minut do dezinfekčního prostředku, budou zase tak čisté, jako když jste je kupovali.

Zdroj fotografie: Freepik

Snadno vyčistíte i displej telefonu

Pokud nosíte dezinfekční gel neustále s sebou v kabelce, měli byste vědět, že vám skvěle poslouží proti otiskům prstů a dalším nečistotám, které se tak rády usazují na displeji mobilního telefonu. Jednoduše rozetřete jednu kapku gelu třeba kapesníkem a uvidíte, že váš mobil bude zase jako nový. A navíc dokonale čistý.

Zdroj fotografie: Pexels

Jak vyrobit domácí dezinfekční gel

Potřebujete naopak obnovit zásobu svých domácích dezinfekčních prostředků, ale s těmi z obchodu nejste spokojeni? Vyrobte si svůj domácí gel, který vám nezničí pokožku, zlikviduje všechny bakterie a jako bonus bude nádherně vonět. A co budete potřebovat?

  • Aloe vera gel,
  • tea tree olej,
  • oreganový olej,
  • levandulový olej,
  • isopropylalkohol v koncentraci 99,8 %.

Návod na výrobu je opravdu snadný. Všechny složky můžete kombinovat podle potřeby. Jen si pamatujte, že 75 % obsahu lahvičky musí tvořit isopropylalkohol v koncentraci 99,8 %. Jinak gel nebude účinný.

Máte také doma přebytečný dezinfekční gel, nebo dokážete nakupovat vždy jen to správné množství?

Při výrobě dezinfekce můžete využít také osvědčený návod z dílny WHO