Proč k čištění vany používat prostředek na mytí nádobí?

                   

Úklid koupelny asi nepatří k oblíbeným činnostem nikoho, kdo se stará o domácnost. A není divu. Vlhká špína se totiž vpíjí do povrchů mnohem rychleji a výsledkem jsou nevzhledné krusty, které jdou navíc jen velmi těžko odstranit. A nejhorší situace bývá zpravidla ve vaně nebo sprchovém koutu. Tady se totiž špína mísí i s potem a mazem lidského těla, takže výsledkem je opravdu odolný koktejl. A jak si s ním poradit?

Jak na zářivě čistou vanu

Když se nad tím zamyslíte, je použití mycího prostředku v koupelně vlastně docela logické. Jeho úkolem je totiž odstranění špíny a nečistot z mnohdy zaschlého nádobí – tak proč by něco podobného neměl zvládnout i v případě vany nebo sprchového koutu? Aby se však vše podařilo, musíte ho používat opravdu správně.

iZdroj fotografie: Pixabay
Zdroj fotografie: Pixabay

A jak na to? Zapomeňte na ředění – to vám sice ušetří pár korun, ovšem ve výsledku vám připraví mnoho minut plných drhnutí a bolavých rukou. Tajemstvím použití mycího prostředku je 100% koncentrace. Jednoduše ho nalijte na znečištěná místa a nechte několik minut působit, nic jiného na tom není.

Jak na čištění odolné špíny

Dobrou zprávou je, že můžete sáhnout klidně po tom nejlevnějším prostředku, který v drogerii najdete. I tak bude výsledek perfektní, a vy navíc nikdy neutratíte mnoho peněz. Nakonec stačí jen mycí prostředek jednoduše spláchnout co nejteplejší vodou a máte hotovo. Opravdu odolné skvrny pak můžete vyčistit jedlou sodou.

iZdroj fotografie: Freepik
Zdroj fotografie: Freepik

Jak na efektivní čištění záchodové mísy

Péči si však zaslouží i další sanitární zařízení ve vaší domácnosti. Pokud chcete vrátit bělost záchodové míse, pak vsaďte na:

  • ocet,
  • prášek do pečiva,
  • WC štětku.
iZdroj fotografie: Freepik
Zdroj fotografie: Freepik

Nejdříve nasypte trochu prášku do pečiva do záchodové mísy a dobře ho rozetřete záchodovou štětkou. Následně bílý prášek opláchněte, nalijte do WC ocet a celý proces ještě jednou zopakujte. Pak už stačí jen spláchnout a vaše toaleta bude opět vypadat jako nová.

Jak vyleštit zrcadlo bez námahy

Nezbytnou součástí koupelny jsou také zrcadla. Pokud se chcete zbavit úmorného leštění, vezměte si k ruce čajový nálev. A jak ho připravit? Vložte 2–3 filtrované čajové sáčky do horké vody. Potřebujete opravdu silný nálev, takže čaj nechte asi hodinu vylouhovat a vychladnout. Poté roztok jednoduše nalijte do rozprašovače a nastříkejte na povrch zrcadel. Rozpustí nečistoty a do dokonalého lesku ho rozetřete papírovými utěrkami.

Který trik pro úklid v domácnosti je váš oblíbený?

Při péči o toaletu vám může pomoci i oblíbený ocet. Podívejte se jak
Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články