Psí oblečky na každém kroku. V jakým případech jsou nutné a kdy jde o škodlivý trend? Odborník vše objasnil

                   

Příchod chladného zimního počasí není nic pro zimomřivce. Už teď se mnozí oblékají do několika vrstev zimního ošacení a jakmile začne mrznout, začne být vše ještě o něco markantnější. Tato „rozmařilost“ se však zdaleka netýká jen lidí. Na ulici vídáme i stále více psů, oblečených do slušivých kabátků, svetrů a leckdy dokonce čepic. Pokud ovšem také uvažujete nad tím, zda by něco podobného neocenil i váš domácí mazlíček, zjistěte si fakta.

Někteří psi oblečky skutečně potřebují

Faktem zůstává, že když psi byli ještě vlky a zdržovali se v lesích, chráněni svou hustou srstí, nebyly pro ně žádné oblečky potřeba. Ovšem pokud se podíváme na dnešní rozmanitost psích plemen, je situace zcela jiná. Je zcela jasné, že drobná plemena jako čivavy nebo jorkšíři si ani zdaleka nemohou udržet stabilní tělesnou teplotu stejně jednoduše jako ta velká.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Navíc je nutné přihlédnout i k živočišné stavbě. Dnes najdeme plemena s velmi krátkou a řídkou srstí nebo dokonce zcela bez ní. A taková si samozřejmě ochranu před zimním chladem zaslouží. Na život v našich podnebních podmínkách totiž rozhodně nejsou stavěná – ba právě naopak. Takže stejně jako je v létě musíte chránit opalovacím krémem před silnými slunečními paprsky, nevyhneme se v zimě ani nákupu oblečků.

Jak vybrat obleček pro psa

Pokud však pošilháváte po sortimentu zverimexu, zjistěte si nejdříve, jak správný obleček pro psa vybrat. Nemusí totiž zakrývat vše – ba naopak by to leckdy bylo i kontraproduktivní. Bohatě stačí, když pejskovi ochrání část zad, u menších plemen pak i bříško. Nic jiného pes pro dobrou termoregulaci nepotřebuje. A jak je to se psími botičkami? Ty se všeobecně pro psy nedoporučují.

iZdroj fotografie: Pixabay

Kvůli nim totiž jejich tlapky ztrácí stabilitu. Výjimku tvoří jen pejsci, kterým nedělá dobře posypová sůl. Jestliže jim tlapky po kontaktu s ní praskají nebo se dokonce zanítí, pak při pohybu po ošetřených chodnících jejich použití zvažte. V přírodě však opravdu třeba nejsou. Po příchodu domů nezapomeňte polštářky ošetřit vazelínou.

Mají vaši pejsci také plný šatník oblečků nebo se s touto módou neztotožňujete?

Chcete vědět o zimním oblékání pejsků víc? Inspirujte se přímo u odborníka
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články