Prádlo bude po vyprání bílé a svěží jako nikdy předtím. Postačí přísada z kuchyně

                   

Udržet oblečení a prádlo sněhově bílé je ve většině případů doslova nadlidský výkon. Odstranit efektivně skvrny a nečistoty z bílého oblečení není vůbec jednoduché. Většina z nás prostě vsadí na zdánlivou jistotu a nakoupí různá bělidla a odstraňovače skvrn. Problém nastane, když se nám udělá skvrna na oblečení z citlivých materiálů, které nelze bělit. Zjistěte, jak se dá účinně zbavit skvrn bez použití agresivních chemikálií.

Chemická čistidla jsou agresivní a nejsou vůbec levná

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Přitom v naší spíži či lékárně máme všichni podobně účinná přírodní čistidla, která jsou mnohem šetrnější k prádlu i životnímu prostředí. Nemusíme je ani nijak speciálně skladovat a bát se, že je objeví děti.

Jedlá soda

Má v domácnosti hned několik způsobů využití. Dá se také použít jako účinné bělidlo. Budete potřebovat 250 g sody bikarbony na 4 l vody. Oblečení nebo prádlo ponořte do tohoto roztoku a nechte asi 30 minut působit. Poté normálně vyperte na 60 °C.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Aspirin

Díky kyselině acetylsalicylové je skvělý na barvení. Jak na to? Rozdrťte 6 tablet aspirinu a dejte je do vody. K roztoku přidejte bílé prádlo a oblečení. Nechte ho 30 minut působit a poté prádlo normálně vyperte, jak jste zvyklí.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Ocet a citrónová šťáva

Pokud přidáte do pračky ocet, bude prádlo déle svěží a zároveň zbavíte svou pračku vodního kamene. Ocet působí jako přírodní aviváž. V kombinaci s citrónovou šťávou prádlo získá zpět ztracenou bělost a barevné prádlo si déle udrží zářivé barvy. Stačí, když do pračky přidáte ocet a lžíci citrónové šťávy. Prádlo bude krásně čisté a voňavé!

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Už několik seriózních studií potvrdilo, že používáme příliš mnoho chemikálií. Ty mají za následek různé alergie a kožní reakce. Používání přírodních domácích bělidel je levnější a mnohem bezpečnější. Vyzkoušejte některé z těchto přírodních bělidel a přesvědčte se sami o jejich účinnosti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články