Praktické využití soli na pět běžných domácích prací

                   

Podívejte se na pár dalších skvělých důvodů, proč mít ve své kuchyni neustále dostatek soli. Kromě toho, že je nositelem chuti prakticky pro všechny pokrmy. Po přečtení těchto tipů si zaručeně uděláte zásoby, protože budete vědět, jak šikovná může být sůl v domácnosti! Můžete s ní vyčistit všechny druhy předmětů. Navíc je naprosto přirozená a úžasně levná.

Skvěle dokáže vyčistit:

  • červené víno,
  • vejce,
  • skvrny od ohně,
  • zanesený odtok,
  • zbavíte se mravenců.

Neposlušné jídlo

Červené víno a večírky jsou skvělé, ale často se jím někdo polije. Skvrny jsou to velmi odolné, takže proti nim musíte zasáhnout okamžitě a nenechat víno zaschnout. Ať už půjde o košili nebo koberec, použijte následující postup. Nejdřív opatrně otřete víno papírovým ručníkem nebo ubrouskem, ale nedrhněte. Poté posypte skvrnu solí a pokračujte, dokud nezakryjete celou skvrnu. Nechte vše zaschnout a poté vše odstraňte pomocí vysavače.

Povedlo se vám upustit syrové vajíčko? Vaječný žloutek může být poměrně obtížné vyčistit kvůli své lepkavé konzistenci. Nasypáním soli na lepkavý povrch způsobí, že vejce bude méně lepivé a bude pro vás mnohem jednodušší ho uklidit.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Zbytku domácnosti také hodně pomůže

Někdy se stane, že v kuchyni chytne olej a vznikne menší oheň. Voda na olej není nikdy dobrý nápad, a proto byste měli v případě drobného požáru oleje vždy nasadit víno na pánev. Nemáte poblíž velkou poklici? Pak popadněte stolní sůl. Nasypte ji přes plameny v pánvi, dokud se úplně neuhasí. Sůl vás velmi rychle zbaví plamenů.

Zanesený odtok můžete mít jak v kuchyni, tak i koupelně. Na oba vám vystačí kuchyňská sůl. Připravte si směs z jedné čtvrtiny šálku jedlé sody a čtvrtiny šálku soli. Nasypte ji do odtoku a do toho nalijte hrnek bílého octa. Proti mravencům je snadná pomoc. Na místa, kudy mravenci obvykle přicházejí, nasypte sůl, aby se dostali dovnitř, ani ven.

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články